Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék gyermeket soha,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretnék gyermeket soha, az emberek miért akarnak mégis rábeszélni?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok, 8 éve élek a barátommal, nyáron lesz az esküvőnk. Én őt életem párjának tartom, mivel szinte mindenben megegyezik a gondolkodásunk, így a gyerek témában is. Nem szeretjük a gyerekeket, ha közvetlen környezetbe kerülünk velük akkor idegesek leszünk, kiborulunk tőlük. Egyéb okokból sem szeretnénk, szeretnénk utazgatni, élni, én pedig undorodom a terhességtől, a szüléstől, mindentől, féltem az alakom. Nagyjából ezeket az érveket hozom fel a tolakodó " és mikor jön a baba kérdésekre". Ezt az emberek vagy nem értik meg és próbálnak rábeszélni, hogy DE az kell, meg majd meggondolod magad, meg így úgy amúgy, és amikor próbálnám rövidre zárni a témát ,akkor sem állnak le. Másik eshetőség, hogy felháborodnak,hogy milyen önzők vagyunk (mégis kivel szemben ?) és lehordanak a sárga földig. Egyébként ezek mind 2-3 gyerekes háziasszonyok, akik mindig panaszkodnak, hogy ki se látnak a melóból, nem tudnak levegőhöz jutni, szóval szerintem itt irigység is állhat a dolog mögött. Miért csinálják ezt az emberek? (azt már el sem szoktam árulni, hogy elfogom magam köttetni jövőre valószínűleg Bécsben, mert itthon már nem lehet)... Miért nem lehet elfogadni, hogy nem mindenkinek gyerek az életcélja? Nem egy childfree pár él boldogan.. N25
2014. máj. 16. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert ez a társadalom által kialakított egészséges családkép, amihez azt akarják, mindenki idomuljon.
2014. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Nekem mondjuk van gyerekem, de én szeretem a gyerekeket. Ha ti így akarjátok élni az életeteket akkor éljétek így. Persze meg van annak a százalékos esélye, hogy később meggondolod magad és lemaradsz, semmiben sem lehet az ember biztos a jövő tekintetében. De igazad van ez a ti döntésetek, és ha nektek így jó akkor más miért bírál? Ezt sosem értettem az emberekben.
2014. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Irigyek maximum ideiglenesen lehetnek, abban biztos vagyok, hogy ezerből maximum egy nő mondaná, hogy ha lehetne, akkor visszacsinálná az egészet, és soha többet nem akar gyereket(nyilván olyan helyzetről beszélek, amikor akartak gyereket, nem egy taktikai hiba, ne adj isten erőszak miatt).

Nem értik meg, mert nem természetes dolog, ez nem gondolkodásmód kérdése. Ha nincs gyereked, akkor az életedből valószínűleg semmi nem marad az utókornak, ha meg semmi nem marad, akkor semmi értelme annak, amit most csinálsz, ha meg semmi értelme, akkor tulajdonképpen azonnal meg is halhatsz. Kb így vezetném le.


Bizonyára ezerszer meghallgattad már, hogy mennyire rosszul gondolod, meg hogy kéne látnod a dolgokat, úgyhogy ettől megkíméllek, de az elköttetést azért gondold át, 25 éves vagy, ha minden igaz, akkor elég sok időd van még meggondolni magad, én a helyedben nem venném el ezt a lehetőséget magamtól.

2014. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne haragudj, de szörnyen egysíkúan gondolkozol. Akkor ezek szerint Ady életének sem volt értelme, mert nem volt gyereke? Relatív kinek mi az érték. Én például imádok festeni (amatőr), számomra a festményeim a gyerekeim, meg a rajzaim. Vagy minden átlagember gyerek alkotás? A patkány kicsinyei is azok? Ezek szerint értéktelen amit csinálok? Én is mondhatnám, hogy nincs értelme élned, mert pl nem próbáltad még az ejtőernyőzést, amit én személy szerint imádok.
2014. máj. 16. 16:31
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

senkinek semmi köze hozzá, hogy ti hogy élitek az életeteket. mikor megkérdezik, hogy "na mikor jön a baba", adhatsz kitérő választ is, hogy most még ezen nem gondolkodtok, nem időszerű, satöbbi. az, hogy azért elmondanak mindennek, mert nem akartok gyereket, mert nem szeretitek őket, mert satöbbi, az az ő szegénységi bizonyítványuk. én speciel elolvadok, ha a villamoson egy aranyos kiskölyök rám mosolyog, de ez az én személyes érzelmem, másokat ez hidegen hagy. amíg ti így boldogok és elégedettek vagytok... még mindig jobb NEM vállalni gyereket, mint muszájból, társadalmi nyomásra csinálni egyet, akit utána nem szerettek igazán, és egész kis életében őt hibáztatjátok, amiért "elrontotta" az életeteket.

viszont az elköttetéssel én még várnék a helyedben. nem egy olyan nőről hallottam, és ismerek is olyat, akinek 30+ ütöttek be az anyai ösztönei, és mindenáron gyereket akart, holott addig pontosan úgy gondolkodott, mint te. ha elkötteted magad viszont, akkor pár év múlva, ha ne adj' Isten véletlenül mégis szeretnél babát, akkor az egy hatalmas lelki törés lesz az életedben. és abban nem lehetsz 100%ig biztos, hogy 5-10 év múlva hogyan látod majd a vilgot, addig egy csomó minden történhet még.

2014. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Mert korlátoltak, buták, erőszakosak. Nem, nem azért, mert ők nem tudnák elképzelni az életüket gyerek nélkül, hanem azért, mert nem tudják elképzelni, hogy más nem úgy érez, mint ők, nem az teszi boldoggá, mint őket és nem is fogadják el. Ha pedig nem fogadják el a mentalitásodat, megpróbálják rád erőszakolni a sajátjukat.

Ők megragadtak egy szinten, miszerint ha valaki nem a megadott társadalmi normák szerint él, vagy nem ugyanúgy viszonyul bizonyos témákhoz, mint ők, akkor az nem normális, vagy legalábbis "majd meg fogja bánni".

Nekem már többször elég erélyesen le kellett állítanom embereket, mert már szinte habzott a szájuk, annyira erőszakosan próbáltak rábeszélni a gyerekvállalásra (hozzátenném, nem rokonok, nem barátok, hanem ismerősök, vagy munkatársak, akiknek ugyan nem sok köze van az életünkhöz).

36 évesen egyszerűen tudom, hogy nekem nem kell gyerek. Szerencsére a férjemmel hasonló állásponton vagyunk.


Én azt mondom, ameddig tudod, engedd el a füled mellett, de ha már nagyon erőszakosnak érzed a megnyilvánulásaikat, nyugodtan kicsit határozottabban rájuk szólni, hogy nem akarsz erről beszélni, legyenek szívesek befejezni a témát.

2014. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdezted, hogy miért szól bele mindenki, leírtam, hogy meglátásom szerint mi a logikai háttere a dolognak. Az ejtőernyőzés, vagy hogy festesz nem kimondottan jön ide, Ady meg végképp, hacsak nem csinálsz valami olyasmit, ami miatt majd a halálod után idéz valaki a majdani gyakorikérdések.hu n.

Miért érzed úgy, hogy bizonyítanod kell, hogy az életed márpedig értékes? Nekem, egy random idegennek az interneten? Megjegyzem, nem írtam olyat, hogy nem így lenne, én személy szerint leszarom, hogy te, vagy akárki más hogy éli az életét, semmi közöm hozzá, nem pofázok bele(ha nem teszed fel publikusan a kérdést, nyilván nem másztam volna az arcodba, hogy az igazamat bizonyítsam). Ha meg nem ezt akarod bizonyítani, akkor miért hozod fel az ejtőernyőzést? Btw nem hiszem, hogy jobb lenne az életem ejtőernyőzés után, egy székre felállva is kinyír a tériszonyom - de ha tudnád, hogy micsoda élmény összerakni egy működő játékot, hajjaj! (amihez kell festenem, modelleznem, programoznom, designt, és sztorit írnom.. - na, kb így nézett ki ez a néhány random hobbi, amit bedobtál).

2014. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért hoztam fel ide néhány random hobbit, mert te meg általánosítottad, hogy akinek nincs gyereke, annak az élete lóf.szt nem ér (ha te is így beszélsz, hát én is). ha nekem ezek a hobbik teszik értékessé, színessé az életem, akkor nekem ezek, kész, de te tényként állítottad fel. Adyt megint csak azért hoztam fel, mert általánosítottál. nem mindenkinek kell gyerek. kész. és lehet hogy most azzal jössz, hogy minek tettem fel a kérdést, de akkor én most jövök azzal, hogy normális válaszokat vártam. BTW próbálj meg az önző érdekeiden túl is értelmet látni a gyerekeidben, csak hogy már én is arrogáns legyek egy picit. mert aki gyereket akar, az miért akar? az ösztönök irányítják, az, hogy Ő mit akar, hogy Ő továbbéljen, hogy NEKI jó legyen, mert NEKI kell gyerek. mellesleg szép és jó lenne valahol mégis a továbböröklődős, tovább adós dolog, de mivel magyarázod a rengeteg árva, alkoholista, züllött, molesztált gyereket, tinit? mi van, ha ők is akart gyerekek voltak?
2014. máj. 16. 21:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Adyt meg azért hoztam fel, mert MEGINTCSAK általánosítottál. * így akartam, csak elírtam.
2014. máj. 16. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, nálam is hasonló a helyzet. Csak én már évek óta rájöttem, hogy a legegyszerűbb, ha hazudsz. És nem csak ebben a témában, ha valakinek szent meggyőződése valami, akkor soha nem fogod tudod beadni neki a saját véleményed. A konfliktus mentes egyenes út, ha mosolyogsz és bólogatsz. Ami meg az elköttetést illeti én is meg fogom csináltatni. Egyszerűen azért, mert biztos vagyok benne (mivel sokan mondják, én is nő vagyok, hormonok, stb), hogy egyszer majd rám tör ez az "anya akarok lenni" dolog. De abban is biztos vagyok, hogy ha megtörténne rövid időn belül biztosan megbánnám, hogy föladtam a szabadságom. Azt hiszem az volt életem egyik legboldogabb része amikor végre elszabadultam otthonról és önálló lettem, és ezt soha semmiért nem adnám fel.
2014. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!