Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mutatnak rá a dolgokra...

Mikor mutatnak rá a dolgokra a babák?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy hol a lámpa, hol a maci...

A kislányom 10 hónapos, de mikor próbálkozok ezzel, csak néz rám nagy szemekkel...


Még a pápá sem megy....


2010. ápr. 1. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Kisfiam is 10 hónapos, de ő már 9 hónapos kora óta mutogat a tárgyakra és mondja hozzá hogy ö-ö, és várja hogy megmondjam neki hogy pl. az az óra. Miután megmondtam mutat a másik tárgyra és így tovább. Evés közben mostanában mindig ezt játsszuk, így legalább szépen megeszi a kajáját mert ez leköti a figyelmét, különben nem lenne türelme az evéshez.

Pápázni már 8 hónaposan tudott, viszont tapsolni még most sem tud, a süti-süti pogácsát is úgy csinálja, hogy a jobb kezét ütögeti a balhoz.

2010. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bocsi off, de mi az a süti-süti pogácsa??? :) már nem először hallom :)

az én kisfiam amúgy 8 hós és még semmit sem csinál ezek közül, pedig már én is próbálkoztam :)

2010. ápr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi

Ezt a süti-süti pogácsát lécci írjátok le, mert én sem tudom hogy kell.

2010. ápr. 1. 13:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Megfogjuk a gyerek kezét és tapsoltatjuk - az első két sor alatt maga előtt, aztán az egyik oldalon, majd a másik oldalon:


Süti, süti pogácsát,


apjának, anyjának,


tejbe-vajba az apjának,


sóba-vízbe a dadának.



Süti, süti pogácsát,


apának, anyának,


sóba, vízbe az apjának,


tejbe, vajba az anyjának.

2010. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak ránézett dolgokra és megfogta őket. a kiságyban felállt és kérdeztem, hol vannak a zümik? Az a forgó az ágy fölött. Megfogta, Hol a kutyusod, azt is megfogta. Micimackós poszterre is ránézett ha kérdeztem. Olyan 8 hónapos volt. Most 1 éves és mindenre mutogat, csak arra nem amit kérdezek:)

A szomszéd kisfiú, már 11 hónaposan megmutatta a könyvben, a banánt, macit, Hát nem egyformák.

2010. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9-10 hósan mutat dolgokra. Általában. Nagyon sokat kell mutatni könyveket, azokban cicát, kutyát, nyuszit , autót, repülőt, stb...szóval olvasd a könyveket és mutatsd, mi micsoda! Ezerszer! Egyszercsak el fogja kezdeni. Ez a beszéd alapozása, fontos hogy felismerjen dolgokat, ha kérdezed, hogy később mondani is tudja!
2010. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1 éves. Még csak kb 1 hónapja érdeklik a könyvek. Eddig hiába mutattam, inkább megette. Már 5-10 percre leköti ha mutogatok, de még nem mutatja meg amit kérdezek. Ő már kezd rámutatni dolgokra.

Inkább pakol, rámol, jön-megy, nemrég jött rá a formabedobó használatára, ezekkel játszik.

Pápá-t néha int, pedig tud, csak nem érdekli az integetés.

Ha látsz a lányodon fejlődést, akkor szerintem nincs gond. Én legalábbis nem aggódok, mert a lányom más dolgokban meg kimondottan ügyes. A lányom nem egy "könyvmoly". :)

2010. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves tegnap 18.08-as.

Ez az , hogy az én babám is még mindent megeszik.. Pár pillanatig néz, amikor mutogatok, beszélek ,aztán a szájába veszi...

2010. ápr. 2. 13:49
 9/9 anonim válasza:
Kedves kérdező megírnád mi lett a babáddal, mikor kezdett mutogatni, hogyan fejlődött tovább? Hasonló cipőben járok. köszi
2016. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!