Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha este nem tud eleget szopni...

Ha este nem tud eleget szopni a baba lefekvés előtt, szabad neki utána kis főzeléket adni vagy az megterheli a gyomrát? A Sinlacot sajnos pl nem ette.

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mikor és mit vacsorázik? a szopi előtt? altatáshoz képest?
2016. febr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba?
2016. febr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ha már vacsorázik szopi előtt, akkor nem fontos, hogy "eleget" szopizzon, mert jól lakott, nem az telíti el.


ha meg még olyan kicsi, hogy csak szopizik, de nincs elég tej, akkor nem tudod főzelékkel kiváltani az anyatejet, tápszert kell adni utána

2016. febr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
8 hónapos, és 8kor fekszik le, akkor szopik. Azelőtt kb 3 órával szoptatom meg.
2016. febr. 29. 20:44
 5/12 anonim ***** válasza:
főzeléket adjál neki 18.00 körül, sinlaccal dúsítva. Gondolom így megeszi. Utána meg 2-3 órával megszoptatod. ennek így elégnek kellene lennie. Ha nem akarod még kiváltani a vacsorát, akkor meg adj neki tápszert, mert valószínű nem elég akkor már neki a tejed
2016. febr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

akkor változtass.

2 szopi egymás után este mikor nincs elég tejed, nem túl jó. uzsit váltsd ki, pl. tejpép nagyon laktató és akkor tejed is lesz bőven.

vagy fürdés előtt adj neki főzeléket és lefekvéshez szopi, de mondjuk nem a vacsit kéne először kiváltani, hanem 101órai és ebéd után az uzsinak kéne jönnie, éppen most, szerintem ez lehet a "gond" :)

2016. febr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én az utolsó szoptatás előtt tejpépet adtam, utána a tejet. Főzeléket nem adnék, inkább tejpépet, tápszert, Sinlacot vagy Sinemilt, kinek mi jön be, és inkább szoptatás előtt.
2016. febr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a helyzet, de már pár este volt hogy nem éreztem a tejleadó reflexet, és ebből azt is szűrtem le, hogy nem evett eleget a baba.

És igen, jó volna előtte etetni de akkor meg esetleg nem szopik annyit amennyit tudna, és az nincs jó hatással a tejtermelésre ugye. Nem tudom.

És kap már ebédre főzeléket, tízóraira pedig gyümölcsöt. De mindkettő után szopik még.

Be akartam már vezetni egy vacsorát egy órával a lefekvéses szoptatás elé, de a fent említett tejcsökkenéses probléma miatt végül elvetettem. De inkább ez lesz azt hiszem, minthogy halálra stresszeljem magam minden este hogy most jön-e vagy nem jön...

2016. febr. 29. 21:49
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2016. febr. 29. 21:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem érzed a tejleadó reflexet, nem biztos, hogy nem kap elég tejet a baba. Az enyémek, mikor már nem volt elég nekik a lefekvés előtti tej, éjjel óránként keltek sírva, pedig előtte már átaludták az éjszakát.
2016. febr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!