Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáknak mikor kell elkezdeni...

Babáknak mikor kell elkezdeni hátrahúzni a fitymáját?

Figyelt kérdés
Párom anyja mondta hogy egész pici korban el kell kezdeni, mert ha nem, akkor letapad, én pedig azt olvastam több helyen, hogy nem szabad piszkálni, és a védőnő sem mondta, de majd megkérdezem róla ha megyünk legközelebb.
2016. márc. 2. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk a gyerekorvos, a védőnő és a kórházban is azt mondták, hogy fürdés közben/után, amennyire engedi, annyira húzzuk hátra a fitymát, de ne feszegessük, ne erőszakkal, csak amennyire engedi. Mi így is jártunk el, ez nem volt elég, két évesen a gyerekorvosnak kellett hátrarántani, de 5 perc sírással megoldódott a probléma, pár napig még volt pityergés amikor pelenkázáskor hátrahúztam, bekentem, de harmadik nap már maga húzogatta hátra fürdés közben. A következő gyereknél sem fogjuk mi erőszakkal hátrahúzni, csak amennyire engedi.
2016. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Basszus szegény :(

Egyébként mi is ugyanúgy csináltuk mint az első. Kezdetektől egy picit,amennyit engedett (pici babánâl még kb semennyit)

2016. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nállunk nem volt még 1éves mikor elkezdtük,óvatosan amennyire engedte. Annak idején azt mondták egy évesen kell kezdeni.Szerencsére nem volt gond vele.
2016. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

A gyerekorvos azt mondta nekem: 1 éves kora után kell elkezdeni fürdés közben, illetve lehet pelenkázáskor kis testápolóval.


Azért én elbizonytalanodtam, mert anyósom 3 fiút nevelt és ő azt mondja sose húzogatta. Páromnak nincs semmi gondja, (a testvéreit nem kérdeztem).

2016. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nos nekem a gyerekorvos is és a nefrológián is azt mondták fürdéskor hátra kell húzni amennyire lehet, tiszta vízzel mosni. És bizony amikor felrakta a vizeletgyűjtő zacskót hátrahúzta lefertőtlenítette ugyanis teljesen fals lenne a tenyésztés eredménye, ha nem tette volna.

Lehet lepontozni engem is.

2016. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a téma ahol orvosok között is megoszlanak a vélemények.
2016. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Mivel a spontàn erekciókkal oldódik a letapadàs 7 éves korig,ezért nem kell csinàlni vele semmit. Fürdéskor tisztìtani,ami valóban annyi,hogy amìg engedi a bőr hàtrahúzni öblìteni és kész.

Ez egy sejtes letapadàs,azért,hogy a babafos ne jusson oda a bőr alà.


Ez a jelenség nem keverendő a fitymaszűkülettel, mert ott nem a bőr letapadàsa a baj,hanem az,hogy a makk nem fér àt mert össze van szűkülve. Enyhébb szűkület esetén ezt lehet annyira nyújtani,óvatos huzogatàssal. Nagyobb szűkületnél mindenképpen műtik.


A huzogatàs sejtes letapadàsnàl okozhat gondot,mert ha sérül a hàmszövet rànőhet a fityma a makkra,ez pedig megintcsak műtét.


Kisfiamnàl se a gyerekorvos,se a védőnő,de ami fontosabb,hogy az urológus sem javasolta a huzogatàst,csak a tisztàlkodàst. (Apjànak fitymaszűkülete volt 4 évesen egy hentes műtötte,csúnya is maradt a heg utàna,bàr ez nem öröklődik,de jobb félni alapon vittem el.) 5 évesen oldódott fel teljesen a bőr,addig évente nézte az orvos,mindig azt mondta hogy szépen alakul nem kell csinàlni semmit.

2016. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csókoltatom azt aki lepontozott! Igazán megindokolhatná, hogy miért is tette!
2016. márc. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy ember nem tud lepontozni. Többen pontoztak. És mindenkit,minden kérdésnél..
2016. márc. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!