Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól van ez így?...

Szerintetek jól van ez így? (Napirend, étrend. )

Figyelt kérdés

Reggel szopik

3-4 órára rá ebédel főzeléket (általában kb 90 grammot) és utána szopik

3-4 órára rá 2-3 körül eszik gyümölcsöt (szintén kb 90-140 gramm) és utána szopik


és itt jön a kérdéses pont:


hogy pont rosszul jönne ki a lépés ha kivárnám amig megéhezik és megszoptatnám, ráadásul este lefekvéshez már nem biztos hogy elég lenne (ha 2 órán belül szoptatnom kell)

szóóval hogy jól csinálom-e azt, ha 6 körül adok neki egy kis zabpelyhet (sajnos ma pont nem mértem de marha keveset evett, szerintem max 60 gramm lehetett) és aztán nem szoptatom meg. és így kihúzhatja-e vajon ennyivel este fél8-8ig?

Meg eleve, ez így jó rendszer lehet?


2016. márc. 2. 18:54
 1/8 A kérdező kommentje:
7 és fél hónapos
2016. márc. 2. 18:54
 2/8 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, ahogy kijön, ahogy Nektek jó. Kipróbálhatod ezt a 6 körüli zabpelyhet is, vagy adhatsz Neki máskor gyümölcsöt magában, ami után nem szoptatod meg, attól is csak 1-2 órára lakik jól.
2016. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

de miért ebédel délelőtt és miért 10óraiziik ebédidőben? azt kéne megcserélned!

a gyümölcs gyorsan felszívódó szénhidrát, 1,5 óra alatt megemészti, tehát azt10kor add és délben mehet az ebéd ai lassú szénhidrát, kibír vele 3-4 órát. ezután meg rendben lesz az esti, kijön minden etetés.

2016. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem így csinálnám. Reggel megszoptatnám, második étkezésre adnék neki gyümölcsöt magában, esetleg kis gabonával, de nem szoptatnám utána. Harmadik étkezésre szoptatnám, természetesen hamarabb, mint 3 óra. Negyedik étkezésre adnám a főzeléket, ezután szoptatnám, ha igényli. Este szoptatnám megint.
2016. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tiszta hülye vagyok:) Felcseréltem a két dolgot. előbb van a gyümölcs és utána a főzelék, de az adatok stimmelnek.

Az utolsótól kérdezem hogy miért nem szoptatná meg a gyümölcs után? Töbször próbáltam nem megszoptatni étkezések után, de mindig rögtön felhördült hogy szeretne. Meg hát nem is eszik eleget a pépekből.

2016. márc. 2. 20:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Még egy probléma: a gyümölcs után azért is érdemes nekem szoptatni, mert sosem jön ki úgy a lépés hogy két étkezést egy ébrenlét alatt be tudunk iktatni, mert túl gyakran alszik ahoz. Keveset tud sajnos még ébren lenni egyben.
2016. márc. 2. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:

itatod? nem lehet, hogy csak szomjas? nem kell órára etetni. nyugodtan csináld úgy, hogy ha felkelt, akkor adsz neki enni. az épp soron következőt. pici még, egyébként se kell eeket még ebédnek meg uzsinak hívni,épp csak kóstolgatja :)

majd ha beáll az alvás,akkor beáll az étkezés is :)

2016. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

itatom, de evés után általában nem fogadja el a vizet, csak napközben ha kínálgatom. evés után szopni akar sajna.

hát igen, csak jó volna valami minimális rend. Meg jó volna tudni hogy azért este majd eleget egyen.

Inkább azért nem etetem meg midnig alvás után rögtön, mert így is alig eszik sokszor a pépből és legyen csak éhes amennyire lehet. Én azt gondolom. De amúgy kb ébredések után eszik.

2016. márc. 2. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!