Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes,6,5 honapos baba...

Pannika12 kérdése:

Anyatejes,6,5 honapos baba hozzataplalasa. Nektek milyen a napi- illetve etrendetek?

Figyelt kérdés
Anyatejes,6,5 honapos babam hozzatplalasaval kapcsolatosan szeretnek tippeket/tanacsokat kerni. Babam kezd atallnni a napi ket alvasra.7 ora fele kelunk, a reggeli az szoptatas. Olyan 10:30-ig utana fenn van es altalaban egy orat alszik. Elsore gondoltam, hogy a tizorait valtanam ki. Ami nem all ossze a fejemben az az, hogy mielott lefektetem, akkor adjam neki a gyumolcsot vagy mikor felkel? Mert sokszor mire felkel, addigra lassan ebed ido, hiszen van 11:30 mire felkel. Ezutan fugg az alvasa minosegetol, van hogy 2 ora mulva ismet almos es alszik egy rovidet (ilyenkor bele szokott csuszni egy 3. -ik alvas is keso delutan), de van hogy fenn van 14:30 -ig is, majd alszik egy-ket orat es olyan 4 oratol fenn van este 7-ig. Altalaban 6 fele visszuk furdetni es 7 fele szopival alszik el, majd 22-kor ismet kel. Kicsit kavarodott ez az idoszak, egyenlore napirendet is nehez igy tartani, mert egyszer 2 egyszer 3-szor alszik. Ezert gondoltam, hogy a tizorait lefekves elott kellene es majd az ebedet, amikor felkel. Majd a delutani alvas utan az uzsonnat, es mielott furedtjuk, a vacsorat. Illetve erdekelne esetleg hasonlo koru baba napi/etkezesi rendje. Ki mit valtott ki, milyen sorrendben? Illetve, amig nem tartok az ebednel, delelottre csak gyumolcsot lehet adni vagy zoldseget is? Kicsit hosszu lett, de koszonom elore is a jo tanacsokat.

2013. márc. 28. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Lányom pont ma 8 hónapos, 6.5 hónapos kora óta kóstoltatom.

Leírom a napunkat:


Reggel 7körül kel

Szopi

10körül alszik 1- 1.5 órát (cicin alszik el)

Ha felkelt, kb 10 perc múlva kap gyümit.

Délelőtti felkeléstől számítva kb 2 óra múlva álmos.

Délután alszik 1.5 órát.

Ha felkelt kb 10 perc múlva kap főzeléket.

Este 5-6 között még alszik 20-30 percet, utána szopi.

Este 7 pancsi, utána szopi.


Hasonló a ti napirendetekhez.

Nem gondolom, hogy baj, ha ebédidőben kap gyümit, mert a délelőtti alvás várhatóan lerövidül vagy elmarad és akkor majd korábban eszik gyümit és akkor lép be az ebéd.


Vagy azt is lehet, hogy de. főzelék, ha felkelt, gyümölcs.

2013. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, koszonom a valaszodat. Tenyleg nagyon hasonlo. Akkor ezutan is felkeles utan adom neki a tizorait es ha mar kivaltottam, akkor majd az uzsonnat fogom kovetkezonek. Igazad van, ahogy az alvasok alakulnak, majd ugy jon az ebed is. Tudom, hogy nem volt az eredeti kerdesben, de a te babad is kel(t) ejjel meg ennyi idosen is? Az enyem meg mindig kel (22, 2 ezen altalaban bealszok es 4 fele felkelek, amire o is es akkor meg hozzaszopizik kicsit, majd 7 kor kel)
2013. márc. 28. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen kelt, 3szor.

Kb. két hete kel már csak kétszer. Tegnap volt 8 hónapos. Most már csak 2kor és 5kor kel, majd reggel 7kor mikor felkel nem szopizik egyből. Nem kell neki. Beágyazok, felöltöztetem én is felöltözök és utána eszik.

Reményeim szerint lassan már csak egyszer kel és hát majd meglátjuk de 1 évesen megpróbálom leszoktatni az éjjeli szopiról. Nappal meg akkor eszik, mikor akar, majd elhagyja ha nem kell neki. :)

Mi együtt alszunk, azaz a 2 órási kelése után már nem teszem vissza a kiságyba. Addig alszik csak az ágyában.

2013. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!