Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell cumisüveget kifőzni?

Hogyan kell cumisüveget kifőzni?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira fontos, hogy használatlan lábosba főzzem ki? Rakhatok hozzá egy kis ecetet, hogy ne legyen vízköves a cumi? Hogyan vegyem ki a forró vízből és hogy szárítsam meg úgy, hogy steril maradjon? Bocsánat a sok kérdésért, első baba.
2016. márc. 2. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyira nem kell sterilnek lennie. De miért nem veszel mikróban használható sterilizálót? Gyorsabb és egyszerűbb.
2016. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem találtam sehol, meg nem tudom, hogy a mellszívónál is használható e.
2016. márc. 2. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
és gazdasagosabb is a mikros en is azt hasznalok. viszont, elmondom a befotteknel hogy szoktam...ha azok nem romlana meg biztos eleg steril :) szoval van az a fem hus kiszedo csipesz amivel olajbol lehet a hust kiszedni. na arra pont nem hasznalom viszont mindent amit befozeshez forrazok, azzal emelem ki az edenybol es rogton tiszta konyharuhara teszem hogy lecsepegjen. ez evi egyszer nem maceras de hogy valaki ezt naponta eljatsza a cumisuvegekkel annak minden tiszeletem. sokkal egyszerubb a.mikros ;) es nem kell hasznalatlan ha rozsdamentes acel a labas, csak akkor ha pl regi zomancozott es felmarodott mar a zomanc az pl nem jo
2016. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem használtam mikrós sterilizálót (pedig vettem, csak fél cm miatt nem fért be a mikróba és kisebb nem volt már :))


Így maradtam a hagyományos kifőzésnél. Fogtam egy új lábast, amit ezután csak erre használtam. Sima vizet forraltam (néha ecettel is, de azt csak alkalmanként) és forraltam benne a cumikat. Egy kizárólag erre használt fakanállal szedtem ki a vízből őket egy tálcára, amit előzőleg leterítettem egy konyharuhával, amire konyhai papírtörlőt is tettem.


Kb ennyi. Nem volt beteg soha, túlzásba sem vittem a sterilizálást.

2016. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én új lábast vettem. Kicsi a mikrónk és szerintem a mikrós bele se férne.

Valamit szoktak hozzá rakni ahogy itt olvastam de nem mertem így sima vízben főzök.

Egyébként egy villával halászok ki mindent és egy (szintén erre a célra vett) konyharuhára teszem. Elpárolog a víz 5 perc múlva meg összerakom.

5 hónapja csinálom minden nap szerintem nem olyan macerás mint amilyennek tűnik vagy amilyen először volt.

2016. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is kifőztem, nem vettem mikrós sterilizálót. A vizet felforraltam (én tettem bele ecetet), beledobtam a cuccokat, pár percig benne volt, csipesszel kivettem és egy lefedett tálcára tettem őket. Én csak naponta egyszer sterilizáltam az elején, utána pedig csak pár naponta. Egészséges, lassan 4 éves fiam van.
2016. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kulon erre a celra vettem egy zomancos labast,mindig abban sterilizalok. A vizbe egy kaveskanal citromsavat szoktam tenni vizko ellen. 5 percig forralom benne a cumisuvegeket majd megvarom mig annyira lehul a viz h kezzel ki tudom venni belole a cuccokat. Ahany honapos a baba,annyi naponta sterilizalok. 1 hosan naponta, 2 hosan 2 naponta stb. Fel eves mult,1 heten 1szer fozom ki a cuccait. De minden nap elmosom termeszetesen.
2016. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!