Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell kifőzni a cumit és...

Hogy kell kifőzni a cumit és a cumisüveget?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy mennyi ideig kell bennehagyni a lobogó vízben,és hogy minden használat előtt ki kell-e főzni őket?

A baba többi cuccát (pl.hajkefe,olló,orrszívó) is főzni kell első használat előtt?

És a mellszívót elég ha az elején sterilizálom,vagy azt is kell mindig?

Köszi a válaszokat!

32 hetes kismami


2008. máj. 10. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát erről megoszlanak a vélemények. Én azokat a dolgokat főztem ki, amik a szájába kerültek, illetve a mellszívót sterilizáltam mindig, mert végülis azzal fejek ugye, és ha valami kosz kerül rá, akkor az bekerülhet a kifejt tejbe. A cumisüvegeket minden használat után elmostam és kifőztem (én elzártam a tűzhelyet, miután lobogva forrt, de ez villanytűzhely, szóval utána még forrt egy kicsit), kb. három hónapos koráig. A mellszívóhoz vettem Chicco sterilizáló folyadékot, amiből egy kupaknyi kell fél l vízbe, abban kell fél órát állnia, aztán elöblíteni és kész. Még mindig meg van a nagyja, már fél éves a babám. Nem tudom, mire fogom elhasználni :)
2008. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha lesz tejed, felesleges a cumisüveg és a cumi. A többi cuccot főzd ki, a kefét nem kell:)

Én 3 hónapja szoptatok, de sosem fejek és nincs cumink, cumisüvegünk.

2008. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!