Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg, hogy önnállóa...

Hogy oldjam meg, hogy önnállóan aludjon el a baba a saját ágyában nappal?

Figyelt kérdés
10hetesek vagyunk,csak mellettem hajlandó elaludni s csak cicin.Ez engem nem zavar de lesz ő még nagyobb is és akkor mi lesz...?
2008. szept. 20. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Én egyszerűen csak beletettem a kiságyba.Néha sírdogált,(azért nem fél óráig)aztán mindíg elaludt magától.
2008. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Miután lerakod simogassd, suttogj neki, meleg takaró, babazene, játék vagy vmi amit szorongathat jól jön. Ha sír ne rohanj azonnal, hátha meg tudja magát nyugtatni.
2008. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
melléteszek egy kabalát vagy többet és azt nézegeti, beszél nekik és el alszik. 4 hónapos
2008. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Szintén zenész:-)

Lányom is csak cicin aludt el, most gyakoroljuk a magától elalvást. Mamánál elalszik, ezért gondoltam, nálam is el kell aludjon cici nélkül.

Nálunk van, hogy másfél órát altatom, ringatom a karomon egy kicsit, majd leteszem, de ilyenkor jön a sírás, és már nyomja fel a fejét nagyon, és az ugye nem egészséges olyan sokáig. Simogatom, énekelek neki, és néha kiveszem, ha nagyon sír-bár tudom,ezt nem kéne. Akkor megnyugszik és kezdjük előlról...

Eleinte biztos sírás lesz, de talán megszokja. Szerintem ezt is babája válogatja, van akinek könnyebben megy, van akinek nehezbben. Ha van valaki, add neki a babát, mert tudja, hogy tőled cicit kaphat:-)

Sok siekrt, és kitartás!!:-)

2008. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nálunk 3 hónapos koráig ez ment,de aztán leszokott róla magától.

Szerintem is add át valakinek akitől tudja,hogy úgysem kap enni.

2008. szept. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Az én kisfiam 6 hónapos és az elejétől fogva csak ölben aludt el.Az elején nagyon aggasztott, hogy mi lesz később,de mára beletörődtem: az én ccsemetém csak így alszik el.Majd jön az a korszak, amikor egyedül tud üvegből tejcsizni és akkor,ha kifogyott az üveg, majd elalszik egyedül. Nálunk a családban minden gyerek ezt csinálta.Szóval most ezért kapom a fizetésem, hogy nyugodt kisbabakort biztosítsak a gyermekemnek.Sírni soha nem hagynám.Kitartást és jó babázást kívánok!!!!
2008. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem 10 hetesen még hagyd. Én 4 hónapos kora körül sokalltam be amikor már a kezemben is hisztizett hogy nem akar aludni, pedig hulla fáradt volt szegényke. Akkor betettem az ágyba, lesz ami lesz, majd elalszik valahogy. Sírdogált persze, az első pár nap nehéz volt, fontos, hogy amikor abbahagyta a sírást akkor mentem be hozzá, hogy tudja, hogy a hisztire nem megyek. Így megtanulta, hogy ott vagyok mindig, és szépen elaludt. Most már olyan jól megy, hogyha kiesik a cumi a szájából és nem aludt el csak nyekereg egyet, utána csend. Bemegyek, vissza a cumi, puszika, befordul és alszik tovább. Amikor elalszik már jó méyen akkor azért kiveszem a cumit, és anélkül alszik tovább. Szerintem egy próbát megér, mércsak azért is mert így itt tudom hagyni anyukámmal is ha kell, szépen elalszik az ágyában, ha dolgom van, el tudok menni, nem kell ringatni, és nekem is sokkal könnyebb, mert ugye egyre csak nehezebb lesz a baba. Sok sikert!
2008. szept. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Két napja beteszem a kiságyba és hagyom kicsit sírni.Fáj a szívem,hogy ezt kell tegyem de már az ölemben is vergődött ha letettem az ágyamba ott is üvöltött a cici sem kellett neki.Az én babám ha jól lakott tömhetném én a szájába a cicit,nem kell neki...most a suttogós módszert csinálom,hagy sírjon kicsit..ha nagyon sír kiveszem meg vigasztalom,majd elalszik magától.Első este 5perc után beájult..most 15kellett neki..előtte volt,hogy 3órát altattam fürcsi és szopi után..az embertelen volt már nekem is..hát még neki...Lehet ő egy önállóbb baba lesz-hiába akartam,hogy közelebb legyen hozzám és aludjon néha velem,de lehet így a legjobb mert kipihenjük magunkat
2008. szept. 23. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!