Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagynátok sírni a 6 honapos...

Ti hagynátok sírni a 6 honapos gyereket?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta hogy hagyjam sírni, mert csak hisztizik!
2016. márc. 6. 00:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden "valaki azt mondta" szitura ennyire kiakadsz, akkor kemény éveknek nézel elébe. A te gyereked, úgy neveled, ahogy neked jó.

Amúgy a konkrét kérdésre visszatérve: Én nem hiszem, hogy egy 6 hónapos gyerek direkt összerakná, hogyha műsírást rendez, akkor több figyelem jut neki, mint egy dackorszakos 2 éves, aki bármit megkap ha üvölt.

Egyébként tény, hogy a babák leszoknak a sírásról, ha sírni hagyod őket (erre épül vagy 100 féle alvástréning), de a kutatások szerint a jelzésről neveled csak le, de a kortizol szintje ettől nem csökken a gyereknek, tehát "stresszes" ugyan úgy, csak csöndben marad. Szóval alapjáraton nem támogatom én sem a sírni hagyást, de nem ítélem el feltétlenül azt, aki mégis ehhez nyúl. Pl ha a két nagyobb testvérnek teljesíteni kéne az iskolában, de fél éve senki sem alszik a családban, akkor máris nem egyértelmű a választás.

2016. márc. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

tudod kiakadtam...mert majd én tudom hogy nevelem a gyerekemet! csak a nővéremnél volt a gyerek és orditott nála már és mondtam neki hogy ne hagyja sírni és erre azt mondta hogy csak hisztizik hagyjam!

A sajátjával csinálja ne az enyemmel

2016. márc. 6. 01:29
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező (#2), tanulság, hogy nem kell a nővéredre bízni a gyereked, ha ilyen elvárásaid vannak... egyébként meg első gyerek mi? Mert akkor hiszik azt a szülők még, hogy ezek valamiféle elvi kérdések... pedig a fenéket, szimplán gyakorlatiak, és az ember idővel rájön, hogy legtisztább, ha hol hagyja, hol nem hagyja, a szituációtól függ.
2016. márc. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem hagytam ott ő jött át!
2016. márc. 6. 02:09
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem,nem hagynám.

Attól függ persze,hogy mennyi időre,olyan szituáció előfordulhat hogy van egy másik gyerek is aki szintén kicsi,és vele is foglalkozni kell.Persze akkor is nagyon igyekeznék megnyugtatni.de direkt Sosem hagytam sírni őket.

2016. márc. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
soha nem hagytuk 1-2 percnel tovabb sirni, de mar 1 evesen igenis probal hisztizni, es az irigysegis eszreveheto rajta, de nemi tapasztalattal meg lehet kulonboztetni a valos sirast a hisztitol.
2016. márc. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
én pl. hagytam, mert ikrek a kicsik, a nayobbik meg másfél évvel idősebb, Nekem meg 2 kezem van, Egyik sem lett lelki sérült. Csak első gyereknél az ember komolyabban veszi.
2016. márc. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha pedig más karjában sírni kezd, fogom, átveszem tőle és gond megoldva. A mi kislányunk 6 hónaposan már simán rég különbséget tett "idegen" és mi köztünk. Ha görbült a szája, nem érezte jól magát másnál, még jó hogy nem hagytam, hogy "szokja", ha egyébként nem voltam akadályoztatva. Nem hagynám a nővéremet (ha lenne), vagy anyámat, anyóst, akárkit "babázni", ha a picinek nem tetszik.


Más helyzetben se hagytam bőgni, mindig azon voltam, hogy kiderítsem, hogy mi a baj. Max. addig sírt "egyedül", amíg odaértem hozzá.

2016. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem hagynám, nem is hagytam. De ezt a nővéreddel kell lemeccselni, nem itt.
2016. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyósom mondogatja, hogy baba, szabad neki sírni. Meg hogy erősödik a tüdeje... Na, azóta nem hagyom neki ott a gyereket egy percre sem.
2016. márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!