Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos koráig várhatok a...

6 hónapos koráig várhatok a Dévénnyel?

Figyelt kérdés

Kisfiam pont tegnap töltötte az 5. hónapot. Hátról hasra, 3,5 hónapos kora óta forog, vissza viszont nem akar. Még akkor,amikor elkezdte, néha vissza is fordult, de azóta nem. De amit észrevettem,hogy hason viszont lassan már kúszik. Valamelyik nap a habtapin hagytam, mert a postástól át kellett vennem egy csomagot és mire beértem, valahogy elért a játékáig,ami kb. 20-30 cm-re volt tőle.

A férjem szerint várjuk meg ezt az egy hónapot, de kezd zavarni,hogy visszafelé nem fordul. Hason el van. Tartja magát gyönyörűen, alkaron támaszkodik, nézelődik.


2016. márc. 8. 06:22
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Fél éves korig kell forogni, ráértek még bőven. Egy hónap alatt rengeteget fejlődnek.
2016. márc. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha néha tudatosan vissza is fordult, akkor azt a mozdulatot tudja, akkor is ha már hetek óta nem csinálta. Most mással van elfoglalva, azért nem gyakorolja. A mindkét irányba forgást egyébként is 7 hónapos korukig kell legkésőbb megtanulni, a 6 hónap még teljesen rendben van.
2016. márc. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Hova ez az idegeskedés? Olvasd már el kérlek a baba mozgásfejlődését hónapról hónapra! Jó, hogy nem már azt várják a mai anyukák, hogy 5 hónaposan üljön és építőkockázzon. Bocs, ha kiakadtam, de most jutottam el odáig, hogy felhúz egy ilyen kérdés, mert sajnos nem te vagy az egyedüli anyuka, aki felteszi a kérdést, hogy normális e, ha a babája nem csinál idő előtt vslami mozgást!
2016. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Most komolyan! Kilométeres várólista van Dévényre. Olyanok várnak, akiknek a gyereke oxigénhiányos, hipotón... fejüket nem tartják, még oldalra sem fordulnak... 7-8 hónaposan vagy idősebben, te pedig a makkegészséges gyerekeddel rabolnád az ő lehetőségeiket?


7 hónapos korig kell fordulnia.

Mászni 10 (!) hónapos korára!

2016. márc. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem, nem rabolom. FIZETŐS Dévényre nálunk akad hely, tudom, mert hordtam anno a Nagyot! SZTK-s Dévénnyel nem tudom mi a helyzet, én fizettem érte mindig, pedig a fiam jócskán hipotón volt, mégsem kértük,hogy ingyenes legyen. Na,de nem is ez a lényeg.

Akkor még várok, csak azon aggódtam,hogy akkor, 3,5 fél hónaposan megfordult vissza is párszor, és már másfél hónapja nem. De még a lendületet sem látom. Hason el van, ha megunja, sír, de nem próbál átlendülni. De nem siettetni akarom, ne értsetek félre, csak azt sem szeretném,ha esetleg "kell" kezelés, akkor késő vigyem.

2016. márc. 8. 07:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy Dévény kell? Neurológus? Ha más mondta, akkor csak pénzkidobás. Neurológus nélkül ne vigyed sehova, főleg ne olyan miatt, ami tök normális a korában (hogy még nem csinálja). Jól lehúzzák ezzel a magánDévényezéssel az anyukákat. (Neurológusunkat idéztem)
2016. márc. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, FIZETŐS dévényről beszéltem, tb által finanszírozott nálunk még véletlenül sincs, és hosszú sorokban várnak a valóban beteg gyerekek.
2016. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vinnem!! 7 honaposan kell.fordulnia! a lanyom is akkor kezdett fordulni! ulni 11! honaposan es még arra is azt mondtak h rendben van - ha egyebkent a gyerekorvos rendben talalja. 5 honaposan ne cipeld sehova hagyd hogy a sajat utemeben fejlodjon. majd ha 7 honaposan nem fordul raersz elvinni
2016. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!