Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamilyen kárát látta a...

Valamilyen kárát látta a baba, ha csak rövid ideig tudtatok szoptatni (pl.2-3 hónap) és tápszeres lett? Igaz az az összefüggés, hogy a tápszeresek betegesebbek?

Figyelt kérdés
Kérem ne írjatok szoptatási tanácsokat, mert már mindent tudok és ki is próbáltam! Kérlek arra is Titeket, hogy ne ugorjatok egymásnak! És arra is, hogy ne pontozzátok le egymás válaszait, csak mert nem szimpatikus és eltér a Ti meggyőződésetektől! Köszönöm!
2016. márc. 12. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom tudtam szoptatni sokáig, a fiamat nem, és semmivel sem betegesebb. De ez csak egyetlen tapasztalat.
2016. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett betegesebb. Hypotón a szájizomzata, így sokat jelentett volna neki a szopás. Valószínűleg ezért is volt sikertelen a szoptatás. Más hátrányát nem éreztük. 3 éves.
2016. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 5 hónapos a babám 2 hétig szopott is de nagyrészt akkoris tápszert kapott sajnos. Ismerősöm babája (szintén tápszeres) már 3 hónaposan beteg volt.

Én és tesóm is csak pár hétig szoptunk és nagyon beteges voltam a tesóm pedig egyáltalán nem.

Úgyhogy szerintem nem ezen múlik. Tény, hogy az anyatej véd de azért nem csodaszer, gondolom genetikai tényezők is befolyásolják meg ki tudja mi.

2016. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*ja kimaradt hogy igaz még csak 5 hónapos de eddig nem volt beteg de én is és a férjem is beteges.
2016. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem látta még kárát a gyerekem.

Viszont az öcsém 19 hónapos koráig anyatejezett, mégis folyton beteg..

2016. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Semennyivel se betegesebb a kisfiam a többi gyereknél, pedig csak másfél hónapig tudtam szoptatni.

A rokonságban több gyerek is van, akiket simán 1 éves korig tudtak szoptatni, egyik még betegesebb is a kisfiamnál, a másik gyerkőc pedig kb. ugyanannyit.

2016. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nagyfiamat 3 hónapig tudtam csak szoptatni. Egyáltalán nem volt babaként sem beteges, meg később sem, volt olyan év, hogy az oviból egy napot sem hiányzott. Első osztályban volt valamivel több hiányzása betegség miatt, de most, másodikosként megint alig beteg.

Ettől függetlenül, remélem a kisebbiket tovább tudom majd szoptatni.

2016. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én egy percig sem szoptam, a lefejt anyatejet is fél üveggel ittam meg, mert sugárban jött vissza... ennyi volt a természetes táplálás (meg úgy bármilyen tejszármazékot tartalmazó cucc 2 éves koromig).


27 vagyok, évente jó, ha egyszer picit náthás.

2016. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lányom két éves, 2 hónapoa kora óta tápszeres, eddig egyszer volt taknyos, épp a héten dobtam ki a születésekor kapott lázcsillapítót, mert lejárt.

Ez is csak egy példa, de semmi sem általánosítható.

2016. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én szoptattam 1 éves koráig a lányomat, mégis mindent összeszed. Szóval én nem hiszek már semmiben. ;)
2016. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!