Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha terhesség alatt végig...

Ha terhesség alatt végig táppénzen voltál? Segítséget várok?

Figyelt kérdés
Ha végig táppénzen voltál, akkor tgyáshoz képest mennyiel kaptál kevesebb gyedet?Mert én 20 ezerrel, és sokallom és nem értem.Tavaly végig táppénzen voltam.Ezért ennyivel kevesebb?
2010. ápr. 2. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mennyi volt a tgyásod? A gyedből még vonnak le valamit.
2010. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, hogy miért kevesebb a gyed. Legfontosabb, hogy a gyed maximált összeg, legfeljebb 102900 lehet. A másik oka az, hogy esetleg nem kérted az adójóváírást, ebben az esetben jóval több a kettő közti különbség. Valamint a gyed-ből nyugdíjjárulékot is vonnak. Ha a fizetésed nem érte el a minimálbér kétszeresét, akkor az utóbbi az ok, ha meghaladta azt, akkor az előbbi.

ҝ

2010. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én tgyást 119000-et kapta, gyedet pedig tavaly 69 000-et idén már csak 66 000-et.Ez elég nagy különbség szerintem, én is végig táppénzen voltam.
2010. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a táppénz nem számít bele a gyás és a gyed összegébe?
2010. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bizony nem, a bérezett jövedelem számít bele, 180 nap-ból átlagolnak.
2010. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Lemaradt, hogy akkor átlagolnak 180 napból, ha nem volt több munkaviszony. Ha kevesebb volt, akkor abból. Táppénz nem számít bele, mert egyik ellátás nem alapja a másik ellátásnak.

Aki olyan kevés gyed-et kap, valószínű nem kérte az adójóváírást.

2010. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

60 ezer volt a tgyásom.Most pedig 40 et kaptam.Az OEP a kifizetőhely.Rékérdeztem, de nem értettem teljesen, de nekem azt mondta a nő hogy azért kevesebb mint a tgyás mert a tgyást megelőző évben még dolgoztam, a gyedet megelőző évben meg már végig (januártól) táppénzen voltam.Hát nem tudom, nem értek hozzá.Az adójóváírást igényeltem, rá is kérdeztem hogy az rendben van e.Nem értem.Ismerősöm aki már a második babával van otthon folyamatosan, és ő is táppánzen volt(mert terhes lett mikor vissza kellett volna mennie 3 év után), neki nem ilyen kevés.Nem értem, azt reméltem azért 50 körül azért kapok.

Köszi akik válaszoltak.

2010. ápr. 2. 20:20
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és nem érte el a fizetésem a minimálbér 2*ét.(sajna)
2010. ápr. 2. 20:21
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és folyamatos munkaviszonyom van évek óta.
2010. ápr. 2. 20:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Egész 2009-es évben táppénzen voltál?

Akkor is elnéztek valamit, többet kell kapnod, ha valóban rendben van az adójóváírás.

A törvény szerint ha a biztosítottnak azért nem volt figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben részesült, a gyed naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani. Ez pedig a szerződés szerinti béred! Kérj ellenőrzést, és hivatkozz a a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló törvényre, ott szó szerint ez van leírva. Nem is értem, miért mondták, hogy a táppénz lesz az alapja, amikor ellátás nem lehet másik ellátás alapja.

Egyre tudok még gondolni: mikor kezdődött a táppénzed? Mert ha pl. január egytől betegszabadságon voltál, és utána táppénzen, akkor esetleg figyelembe vehették azt is, és a betegszabi (az első 15 nap) alatti juttatásodat vették alapul. Mindenképpen érdemes rákérdezned, mert a hivatalban is tévedhetnek.

ҝ

2010. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!