Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most kiderülne, hogy...

Ha most kiderülne, hogy terhesség miatt késik, nem tudom, képes lennék-e elvetetni a babát. Segítséget kérek?

Figyelt kérdés

Van már két kisgyermekem, de harmadikat nem tudnánk bevállalni semmiféle körülmények között. Mindig védekezünk (óvszerrel, mert nem bírom a gyógyszert), de már másfél hete késik. Ennyit nem szokott, és napok óta folyton ez a "mindjárt megjön" érzésem van. Nagyon félek, hogy babát várok, de a férjem szerint biztos, hogy nem szakadt ki az óvszer (mindig ellenőrzi).

Ha két napon belül nem jön meg, veszek egy tesztet, de előre tudom, hogy teljesen kiakadok, ha pozitív lesz. Nem hiszem, hogy képes lennék abortuszra menni, ugyanakkor nem tudnánk eltartani a babát. Nem tudom, mit csináljak. Az is eszembe jutott, hogy örökbe adnánk egy olyan párnak, akik régóta szeretnének kisbabát, de sejtem, hogy ez is borzasztó nehéz lenne, amikor megszülném, és üres kézzel-hassal mennék haza a kórházból. :( Nagyon el vagyok keseredve, kérlek adjatok tanácsot!


2011. jan. 23. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az a véleményem,hogy ahol kettőnek jut,ott jut a harmadiknak is. Csinálj költségvetést a várható kiadásokról és bevételekről. Aztán dönts! Biztos maradtak ruhák babagondozási eszközök,berendezések a másik két gyereked után,szóval nem sok mindent kéne beszerezni.
2011. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Most könnyen rávágnám,hogy igen,szüld meg és add oda gyermektelen párnak,de nem tudom képes lennél-e rá.Nagyon jót tennél másokkal.Képzeld,hogy örülnének neki.Én abortusz ellen vagyok,ne vetesd el.Ha terhes vagy,még változtathatsz a döntéseden,9 hónap sok idő,lehet,hogy rendbe jöttök anyagilag mire szülsz.


Egy 2 gyerekes anyuka,aki mindent megtenne egy 3. babáért.

2011. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Csináltam. Jelenleg a havi egyenleg nulla forint alatt van, mert a férjem munkanélküli lett, és sajnos a hiteltörlesztés megemelkedett. Nincs keret, akárhogyan számolom. Gőzerővel keres munkát, én viszont nem tudok még visszamenni (gyesen vagyok), mert nincs bölcsi ill. a munkahelyem olyan, hogy egy hónapon belül repülnék (folytonos leépítések stb.). A lakásunk pedig mindössze 40 nm. :(
2011. jan. 23. 14:04
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Azonkívül 3 gyerek után már nagycsaládosnak számítotok,ami nagyobb kedvezményekkel jár. Első voltam
2011. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Én inkább túl esnék gyorsan egy abortuszon amit 1 nap alatt lezavarom ,minthogy felelőtlenül anyagi fedezet miatt a semmibe haza vigyek a kicsit..Azt,meg hogy nem tudnád lelkileg feldolgozni az abortuszt,arra gondolj úgy,hogy sokkal nehezebb lesz egy megszületett gyerekről lemondani,akiről tudod,hogy valahol él,és te vagy az anyja.Talán még meg is látod az arcát..Az abortusz esetében nincs mihez kötődni...Én ha nem tudnám vállalni anyagilag,nem tenném tönkre a másik kettő lehetőségeit.
2011. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Előzővel értek egyet!
2011. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, az a baj, hogy mi is szerettünk volna több babát, de az élet (és az anyagiak) közbeszóltak. Ha nem így lennénk, a föld felett repkedve vigyorognék örömömben, így viszont a körmömet rágom idegességemben (pedig tudom, hogy a stressztől még jobban késik - ha csak késik...)
2011. jan. 23. 14:10
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok. Majd ha tesztelsz írj még nekünk, talán ha biztosat tudsz, még segíthetünk!
2011. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Jelentkezni fogok mindenképpen.
2011. jan. 23. 14:15
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként igaz, lehet, hogy az abortuszt könnyebb feldolgozni, de most úgy érzem, könnyebben adnám oda olyan embereknek, akikről tudom, hogy boldogok lennének, és mindent megadnának neki. Azaz adnék neki esélyt a tökéletes életre.
2011. jan. 23. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!