Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőm terhes (titkolt),...

Barátnőm terhes (titkolt), gyermekét örökbe szeretné adni. Nincsenek összeházasodva, így a kórházban nem kérik az apa hozzájárulását, aki a terhesség tényéről nem tud. Kitől kérhetek segítséget neki, hogy ne hozzon rossz döntést?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 16:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
mi számít rossz döntésnek?
2009. nov. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szóval van egy alapítvány ahova lehet fordulni és ők intézik, hogy már a kórházból hazaviszik az örökbefogadók a babát, az anya meg nyilván lemond róla ott helyben. Mert sok baba sajna azért marad otthonban , mert a szülő nem írja alá a lemondónyilatkozatot és így nem adhatják örökbe, csak ha bizonyos ideig a kutya se érdeklődik felőle. De ha a szülő egyszer is érdeklődik, akkor ez az idő újraindul és ismét nem örökbeadható. Ha eszembe jut az alapítvány neve máris megírom.
2009. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott:Bölcső alapítvány honlapja:www.bolcso.hu
2009. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már van két gyermeke, akiket szépen nevel. Viszont titkolta a terhesség tényét, nehéz anyagi, de rendezett körülmények között laknak. Szerintem félelemből hozná meg ezt a döntést. Már felvette egy alapítvánnyal, azt hiszem a Gólyahírrel a kapcsolatot. Nem meri elmondani otthon, és inkább titokban megszüli és lemond róla. Irányított császárral saját felelősségre 1 nap alatt hazaengedik, és ez nem tűnne fel senkinek. Orvosi segítségre van szüksége mentálisan. Én depressziósnak vélem. A férje annak idején azt mondta, több gyerek nem kell, ebből fakadhat a félelem. Kitől kérhetek neki segítséget, hogy fel merje vállalni és meg tudjon birkózni az ebből fakadó vitákkal. Mert ha ezt végigcsinálja vita nem lesz, de lelkiismeretfurdalás egy életen át igen.
2009. nov. 20. 17:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljen több alapítvánnyal is, hogy hogyan is működik ez. De azt nem értem, hogy ha a párjával együtt él, akkor hogy tudja titkolni? Hát a hasa megnő. De ha nem is élnek együtt, akkor is 9 hónap alatt csak találkoznak. Meg a császár után a heg ott lesz, mit mond majd, mitől van? Sokkal egyszerűbb lenne, ha megbeszélné ezt a párjával és együtt hoznák meg a döntést.
2009. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Természetesen látszik a terhesség. Ő azt mondta otthon, hogy elment orvoshoz, hogy szerinte terhes, de vérömlenyt találtak nála, amitől puffad, és ezért beutalták a kórházba egy 1 napos műtétre, és ezt sajnos mindenki benyalja.
2009. nov. 20. 17:33
 7/16 A kérdező kommentje:
Éppen az a baj, hogy nem akar erről senkivel sem beszélni. Én jeleztem a védőnő felé is, hogy szerintem terhes, az meg a kezébe nyomta az alapítvány telefonszámát. Én tudom, hogy sokan vágynak gyerekre, de nem az lenne a normális, hogy a gyerek a saját családjában nőjjön fel? Miért telefonszámot adott neki, miért nem segítséget? Pl.: családsegítő szolgálat, pszichológus.
2009. nov. 20. 17:44
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
micsoda "emberek"... nagy az Isten állatkertje.
2009. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem voltam elég világos. Depresszió, betegség, létezik. Rossz döntés születhet ennek következményeként. Nem elítélni kell, segíteni. Rajtam kívül a közvetlen környezete pedig vak. Robbantsak ki egy családi balhét, és azt a másik két gyerek is megszenvedi, vagy nézzem tétlenül, ahogy tönkreteszi magát. Valaki találkozott már ilyen esettel? Nem, ismétlem nem a gyerekről való lemondás a megoldás, de nem ismeri fel ennek tényét.
2009. nov. 20. 18:16
 10/16 anonim ***** válasza:
[link] -itt kerdezz ra,talan tudnak segiteni.
2009. nov. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!