Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos babam nem kuszik,...

8 honapos babam nem kuszik, es ulni sem tud?

Figyelt kérdés

P7 es fel honapos mar elmult, de meg egyaltalan nem kuszik, es ha nincs megtamasztva, akkor ulni sem tud.

Nem tudom, hogy ez normalis-e. Kismama forumon olvasom, hogy a vele egyidos babak mar javaban kusznak-masznak, ulnek, sot, nemelyik mar allasba huzza fel magat.


A kisfiam egyebkent nagy a korahoz kepest. 75 cm, 9 kg. Nem duci, hanem eros csontozatu.


Minden nap trenirozom a kolykot, de semmi. A jarokaban ugy 'kozlekedik', hogy oldalt fordul majd hasra, aztan ujbolt oldaalt es hasra. Igy araszolgat elore.


Mikor indolokt orvoshoz fordulni?


2016. márc. 15. 09:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

9 hónapos korig kell kúszni, 11 hónapos korig mászni. Sok baba pedig csak mászásból ül ki oldalra.

A lányunk 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni, akkor pár nap múlva kiült oldalra, de még sokáig támaszkodott az egyik kezén. Stabilan 11 és fél hónaposan ült.

2016. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked a gyermekgyógyászati kézikönyvet, ezt használják az orvosok is (alul a táblázat)!

[link]


Teljesen normális a mozgásfejlődése, nincs lemaradva, nagyon is időben van, most még gurulnia sem kellene feltétlenül (9. hónap végégig normális ha nem csinálja).

2016. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sok baba 10 hónaposan csimalja és az is normális, nem egyforma ütemben fejlődnek a babák ezért felesleges a többihez hasonlítani. Egyébként úgy tudom kúszni 9 vagy 10 hónapos korig, mászni 11 hónapos korig kell és a "felülés" mászásból szokott lenni szóval szintén nem kell tudni 8 hónaposan.

Sok baba már 4 hónaposan átfordul 5 hónaposan már forog az enyém másfél hét múlva lesz 6 hónapos és pár napja fordult hasról hátra de már gyakorlja a hasra fordulást is. Még időben van attól, mert más baba ennyi idősen már rendesen be is gyakorolta. Feleslegesen aggódtam volna.

2016. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
1-es, kúszás 11. hó végéig!
2016. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Két dologgal tudsz segíteni. Egyrészt nem ülteted megtámasztva másrészt kiveszed a járókából és hagyod,.hogy a földön felfedezze a mozgást. Mit értesz egyébként trenírozás alatt?
2016. márc. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, kicsit megnyugodtam.

Kedves Utolso, a jatokank igazabol olyan, hogy tomor szivacsszonyeg, ami nem kemeny, de massziv es nem supped, es korbe kerites. Jo nagy helye van mozogni. Trenirozni ugy szoktam, hogy ulesbe huzom, vagy ellentartok a labanak, hogy nyomja ki.

2016. márc. 15. 09:21
 7/16 anonim ***** válasza:

majd elindul

a fiam fél éves koráig még forogni sem volt hajlandó, meg nem mozdult volna

aztán beindult és pillanatokon belül azt vettem észre h már szalad


vannak ilyen gyerekek kivárnak ráérősek

2016. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a lanyom kuszni 9, ulni 11 honaposan kezdett most 1,5 eves de meg nem mondod rola ;) ha a gyerekorvos szol hogy baj lehet akkor baj lehet. addig ne aggodj ezen
2016. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!!
2016. márc. 15. 11:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Hogy alakult a baba fejlődése?

2022. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!