Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba nem ül, nem...

8 hónapos baba nem ül, nem kúszik, nem mászik. Fordul mindkét irányba. Ez gond? El van maradva?

Figyelt kérdés
Orvos azt mondja lusta. Nem tudom, akarna elérni dolgokat, mérges is, hogy nem megy neki. Ülni felhúzza magát a kezemmel, de nem marad meg, eldől, ahogy a dönthető etetőszékben is evés végére teljesen a oldalán-derekán ül. Elborul vagy hogy fejezzem ki magam. Látom már babát ennyi idősen már sportkocsiban tolnak, én még a mózest is ha megemelem elborul.
2016. febr. 19. 13:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%

Én megnézetném szakemberrel, szerintem azért valamit már kellene mozdulnia.( csak abból gondolva, hogy az én lányom ennyi idősen már mászott és felállt bútorok mellett)

Így viszont ne ültesd, az evéshez se, mert nem tesz jót e gerincének.

2016. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
A fiam sem ült ennyi idősen, viszont a sport ülést használtuk, csak nem ülő pozícióban, hanem döntve úgy 45 fokos szögben. Ne ültesd, ha nem megy neki, mert a gerincének nem tesz jót. Nem is mászott, viszont kúszott ennyi idősen. Lehet, hogy csak tényleg lusta, vagy csak nem jött rá, hogy hogy kellene. Ha nagyon aggaszt, vidd el gyógytornászhoz.
2016. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Barátnőm fia is ennyit csinált csak mint a te babád. Aztán 10 hónapos kora körül belendült. 11 hóanposan meg már ment.
2016. febr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Az, hogy még nem ül és nem mászik nem gond, ezekben nincs elmaradva. Viszont kúsznia már kellene, ezért én megnézetném szakemberrel.
2016. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
59%
Olyan nincs, hogy lusta baba. Nem azt mondom, hogy biztosan gond van, de én is inkább elvinném szakemberhez. Nem veszítesz vele semmit, legfeljebb megmondja, hogy semmi gond nincs, vagy javasol tornát, ami segíti őt a mozgásfejlődésben.
2016. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
23%

Ha nagyon aggódsz keress egy Dévény tornászt. Nagyon sokat tud segíteni. Elviszed, megnézi, és megmondja kell-e valami fejlesztés. Az orvosok nem szokták észre venni az ilyesmit.


A fiam 2 hetesen kinyomta magát, borult, orvos-védőnő: Jajj, de ügyes! Kiderült tornáztatni kell, most 10 hós, segítség nélkül sétál, de még mindig nem tökéletes.

2016. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Legkésőbb 8 hónaposan legalább hátra vagy körbe kúszni kellene, még ha előre nem is sikerül, így megmutatnám egy szakembernek.
2016. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%

Olyan nincs,hogy lusta. Nálunk pont a doki tud ettől falra mászni, amikor valaki azt mondja,hogy lusta egy baba. Ők még ösztönből mozognak, hajtja őket az "agyuk", és csinálják, amit kell.

A kúszás miatt nézetném meg én is, azt már kellene. Ülni pedig nem felhúzásból tudnak a babák, hanem mászásból ülnek ki. De azzal még egyáltalán nincs elkésve.

2016. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
46%
Mindenképp nézesd meg szakemberrel, gyógypedagógussal. Kérj időpontot korai fejlesztőbe v. keress dévény gyógytornászt. Az ilyen orvosi tanácsok miatt sokszor későn derül ki a baj, ha persze van egyáltalán baj. De, elég felelőtlen az orvosotok. Lehet tényleg semmi probléma, csak később alakul ki nála minden, de jobb, ha látja szakember.
2016. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
59%

Nincs lemaradva. 9 hónapos korig kell kúszni, 11 hónapos korig mászni, 12 hónapos korig kapaszkodva járni. Sok baba csak mászásból ül ki, azzal sincs elmaradva.

A lányunk is csak fordulni tudott ilyen korban. Persze én is izgultam, de már áldom az idős gyerekorvosunkat, aki nem küldött idő előtt sehova minket, holott ez most nagy divat. Teljesen fölösleges tortúra lett volna. Végül mindent időben megcsinált a gyerek.

2016. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!