Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos babam nem kuszik,...

8 honapos babam nem kuszik, es ulni sem tud?

Figyelt kérdés

P7 es fel honapos mar elmult, de meg egyaltalan nem kuszik, es ha nincs megtamasztva, akkor ulni sem tud.

Nem tudom, hogy ez normalis-e. Kismama forumon olvasom, hogy a vele egyidos babak mar javaban kusznak-masznak, ulnek, sot, nemelyik mar allasba huzza fel magat.


A kisfiam egyebkent nagy a korahoz kepest. 75 cm, 9 kg. Nem duci, hanem eros csontozatu.


Minden nap trenirozom a kolykot, de semmi. A jarokaban ugy 'kozlekedik', hogy oldalt fordul majd hasra, aztan ujbolt oldaalt es hasra. Igy araszolgat elore.


Mikor indolokt orvoshoz fordulni?


2016. márc. 15. 09:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es, azóta lassan 8 éves, és rohangál állandóan. :D

Elkezdett végül kúszni, mászni,ülni, majd 14 hónaposan járni.

2023. ápr. 13. 10:55
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom nézi-e valaki a kérdést. Lassan 8 hónapos a babám és nem kúszik, nem ül egyedül. Nem is ültetem persze. Forogva eljut bárhova a szobában. A kúszást csak próbálgatja, de nem sikerült még. Akkor ez rendben van 9 hónapos korig. Mindenhol mást mondanak, nagyon össze vagyok zavarodva. Köszönöm előre is!
2023. máj. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12, ülni jellemzően mászás után tanulnak meg, azt ne is várd még.

Kúszás lassan időszerű, de 10 hónapos kortól megkésett.

Ha nem lenne semmi ráutaló jel és csak feküdne, akkor kellene igazán aggódni.

Ha egész nap gurul, forog, aktív, nyúl a játékokért, próbálkozik, akkor belefér

Annyi hogy ne korlátozd, ne legyen csak max. pár percet etetőszékben, pihenőszékben, hordozóban, ébrenléti idő 90 %-ban a földön legyen.

2023. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 Köszönöm! Igen, aktív. Mindent megszerez forgással. Már egyezerre két játékkal is játszik, rakosgatták egyik kezéből a másikba. Elkezdett pápát is inteni és ha beszélünk hozzá tátog, utánozni próbál. Szóval egyébként semmi nem utal gondra. Egész nap földön van mostmár kivéve amíg eszik, alszik, vagy kicsit ölben szeretne lenni. Remélem beindul a kúszás is 🙂.
2023. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Beindult a kúszás?

2023. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15, igen beindult. Azóta látta neurológus és dévényes. Enyhe hát feszességen kívül nem találtak mást. Most heti egyszer jár tornára. Mászni még nem mászik, de már próbálkozik. Elkezdett felkapaszkodni is, felkapaszkodásból pedig kiül.
2023. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!