Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom tejbegrízzel tömné a...

Anyósom tejbegrízzel tömné a 4 hónapos gyerekem! Hagyjam?

Figyelt kérdés
A plafonra tudnék mászni, mikor azzal jön, hogy "én a fiamnak ilyen idős korában már csirkehúst adtam! Miért nem adsz a gyerekednek már ilyeneket?" Az örök mánia a tejbegríz házi tehéntejből meg a hús... De most ez tényleg jogos? Kaphatna már ilyeneket? Valami azt súgja nekem, hogy rettenetesen korán van még ehhez. Csak szopizik.
2010. ápr. 3. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass rá, ha van tejed, szoptasd a babát. Sima tejbegrízt amúgy sem adnék pár hónapos babának, de majd ha lejön az ideje, tejpépet kaphat, mert az nem sima tejjel készül. Tehéntejet 1 éves koráig ne adj a gyereknek.
2010. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak szopizik, akkor legjobb 6 hónapig csak anyatejet adni neki, hacsak nem indokolja vmi a kicsit korábbi hozzátáplálást (pl mi 5 hónaposan kezdtük, mert rettenetesen keveset evett, védőnő tanácsára elkezdtem a gyümölcsöt, hátha javul az étvágya, vagy pl ha kezd kevesebb lenni a tejed...). DE, akkor is fokozatosan kell elkezdeni, gyümölccsel, majd zöldséggel, 7 hónapos kora körül jönnek a husik, a tejtermékek (túró, joghurt, sajt) 8 hónapos kor köröl, rendes tej viszont csak 1 éves kor után! Addig nem tudja rendesen megemészteni a gyomra. Akármit is mondanak az anyósok, anyukák, nagymamák.

Anyósodnak meg mondd meg, hogy a te gyereked, te döntöd el, h mikor mit kap, ő már felnevelte a sajátját, köszönöd szépen, mert nagyon jól sikerült, de most már rajtad a sor, biztos ő sem örült amikor anno belebeszéltek.

Meg kell szabni a határokat még a legelején, mert később csak rosszabb lesz.

Én attól akadok ki, hogy a 17 hónapos lányomat mindenki édességgel akarja tömni gyümölcs helyett. Hogy ennek mi értelme?!

Barátnőm anyósa meg gyümölcslével tömi a 6 hónapos unokáját, mert szerinte szegénynek nem ízlik a víz... érdekes, otthon simán megissza...

Szóval, jó az ösztönöd, csak így tovább!

2010. ápr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia

Én könnyebb helyzetbe vagyok mert nekem anyukám nyomatja ezeket állandóan,de őt simán leosztom,hogy majd én akkor és úgy vezetem be a dolgokat ahogy én akarom és ha tetszik neki ha nem,nem fogom az akkor 4 hónapos gyerekemet tehéntejjel és hússal tömni stb mikor még bőven volt tejem.

2010. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok! Ha anyósod nagyon erőszakos, akkor semmiképp ne hagyd őket kettesben, nehogy titokban tejbegrízzel etesse! Lehet, h semmi baja nem lenne, de inkább jobb félni, mint megijedni...

Ja: fenn említett barátnőm férjének a keresztszülei annyira erőszakosan nyomatták a bolti krémes adását a 6 hónapos fiának, h a férje rámondta, h jól van, mi baja lehet? Hazaértek, este a gyereknek olyan hasmenése lett, h csak néztek... Pont ezért csak azt adhatnak a gyerekemnek, amit jóváhagytam, nem érdekel ki akarja adni, miért akarja adni. Nem vagyok egy túl határozott egyéniség - főleg az állandó megfelelési kényszeremmel - de ebben az egyben nem engedek. A gyerekem az első, belehalnék ha vmi baja lenne azért, mert anyósnak (bárkinek) meg akartam felelni...

2010. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj beleszólást az életetekben.Az ételeket ha be akarod vezetni,akkor fokozatosan,gyümi,zöldség,husi,joghurt,túró,tej csak egy éves kor után.a gluténról nem is beszélve,mert a buzadara azt is tartalmaz.Olyan hasmenést kapna a babád,hogy csak na.Az én anyósom egyszer mondta a tejbegrízt,utána közölte azt is,hogy felháborító,hogy úgyis azt csinálok,amit én akarok,a gyereket meg éheztetem.Na akkor szépen tisztelettel elmondtam neki,hogy én is a legjobbat akarom a gyerekemnek és higgye el,hogy azóta bebizonyították a korai bevezetés káros hatását és ha kívánja a neten száz cikket és táblázatot mutatok róla.Azóta semmi gond nincs.
2010. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne hogy adjál neki! Továbbra is szoptasad! Nagyon Pici ő még. Majd 5-6 hónaposan ráérsz elkezdeni a hozzátáplálást, de addig semmiképpen, és főleg nem tejbegrizt.

Tejterméket amúgy sem kaphat 1 éves koráig!

Az anyósadat meg állítsd le! Mondd meg neki, hogy nics szükséged a tanácsaira, ezeket majd a védőnővel megbeszéled!

2010. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem se hagyd!Nekem is mindig meséli a nagyim, hogy régen ha nem volt teje az anyukának akkor tejbegrízzel etették a gyereket, mert attól jó pufi lett, csak sajna ellenállóképessége nem volt...Szóval ráér még a tejbegríz bőven. Engem is macerált a család, hogy miért csak szopatom 6 hós koráig a gyerekeket, de aztán belenyugodtak.Csináld úgy ahogy Te érzed, ahogy jó neketek.
2010. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahelyett hogy örülne az anyósod, hogy tud a baba szopizni. Az én doktor nénim azt mondta nekem egyszer:

az ő fiait az akkori módi szerint 3-4 hetesen már feles tejjel mert almalével kellett etetni. Ez ma már MŰHIBA.

A fiai már felnőtt férfiak, gyanítom, az én doktornénim az anyósoddal lehet egyidős :)

Ha értetlenkedik, mondd meg nyugodtan, hogy az orvostudomyány már sokat fejlődött, és ebbe a babák táplálása is beletartozik. És hangsúlyozd, hogy ne merészeljen adni a babának. Túl sok benne az ásványi anyga, és tönkreteszi aveséjét. Plusz még az allergia. Keress a neten rémisztő sztorikat és add elő úgy mintha ismerőssel történt volna. :))

2010. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én anyósom is nagyon sokáig emlegette a tejbegrízt de aztán megértette,hogy az én kisfiamról van szó és én vagyok az anyja majd én eldöntöm,hogy mit eszik!

Nagyon megértő amugy az anyós és jó is a viszonyom vele!

Mostmár beletörödött és kivárjuk az 1 éves kort :)!

Amugy 10,5 hós a kisfiam! :)

Szerintem ne adj neki!! Mondd meg neki,hogy még nem szeretnél neki adni mert ez még nagyon korai!!

Ráér még tejet inni a babád!

2010. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia

Amíg van tejed szoptass, annál jobb étel úgyse lesz.Aztán szépen a tej mellé be lehet vezetni az ételeket. ha csak 6 hónapos korában kezded nem vagy lemaradva.Ezt a linket egy másik kérdésnél taléltam.Szerintem nagyon jó!

[link]


LEGYÉL HATÁROZOTT!!!A GYEREK A TIÉD, NE ENGEDD, HOGY BÁRKI BELESZÓLJON ABBA, HOGY MIT ÉS HOGYAN CSINÁLSZ. AZ ANYUKÁK ÖSZTÖNÖSEN TUDJÁK, HOGY MI A JÓ A BABÁJUKNAK.

TUDOM MIRŐL BESZÉLEK, HASONLÓ CIPŐBEN JÁROK/JÁRTAM, DE PÁR HATÁROZOTTABB FELLÉPÉS ANYÓS, ÉS ANYUKÁM FELÉ ÉS LÁSS CSODÁT MINDENT ÚGY CSINÁLNAK AHOGY MONDOM NEKIK.:))))

KITARTÁS!!!

2010. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!