Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg túlzottan féltem a...

Tényleg túlzottan féltem a gyerekem? Többi lent!

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam, pont beteg, náthás, köhög, fogzik is, teljesen gyenge az immunrendszere! Hétvégén voltunk anyósomnál, van egy macskája a lakásban, amit mondjuk én alapban nem tartok jónak, de ő tudja! Kisfiam leejtette a rágókáját, a macska oda ment, és elkezdte nyalogatni! Felvettem, vittem, hogy lemosom, mielőtt vissza adom a kisfiamnak! Anyósom majdnem hogy rám támadt, hogy nem kell ám minden leesés után lemosni? Mondom, azt elhiszem, de a macska nyalogatta! AZt mondja, és? mi baja lesz attól a gyereknek? Semmi, maximum erősödik az immunrendszere! Köpni nyelni nem tudtam! Mondtam neki, most épp elé gyenge ahhoz az immunrendszere, hogy óvjam minden ilyen dologtól! Azt mondja, túlzottan féltem a gyereket! Lehet, hogy féltem, mivel az anyja vagyok! Attól függetlenül nem gondolom,hogy az a burokban élő, mindentől tiltó anya lennék, de azt sem gondolom, hogy azt a rágókát kellene oda adnom a gyerekemnek, amit a macskája végig nyalt! Vagy én reagálom túl?
2011. okt. 19. 13:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan valamit nyalna meg a macskánk amit a 2,5 éves!!!! gyerekem a szájába vesz (nem nagyon van ilyen dolog - de ha lenne esetle) akkor azt is alaposan megmosnám!

Őrület.

Ez nem csak az immunról meg féltés-nem féltés dolgoról szól,hanem arról hogy undorító! Én sem venném a számba,pedig én már felnőtt vagyok kifejlett immunrendszerrel.

2011. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

fúúúújjjj..

Nem te reagálod túl!!

Vááá most komolyan, ő a macskával simán egy tányérból enne?! Mert ha nem, akkor ebédnél cseréld ki a tányérját a macskáéra "Ráfér anyukára egy kis immunerősítés!" címszóval..lássuk ő fog e tudni köpni-nyelni..

2011. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van macskánk, de ha megnyalná lányom valamelyik játékát, akkor megmosnám.

Szerencsére nem egy nyalakodós macska. De nem értem miért lenne baj, ha lemosod, főleg, ha a gyerkőcöd még nem került állatok közelébe ennyire és még beteg is.

A lényeg, te vagy az anyja, mindegy mit mondott neked az anyósod, te úgyis azt teszel amit akarsz.

Túlfélteni nem kell valóban a gyereket, de szerintem amit tettél nem volt túlféltés, egyszerűen csak higiénikus akarsz lenni.

2011. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ki más féltené a gyereked ha nem te?

Szerintem zt jól csináltad igaz nem tudom, hogy éltek így nem tudom megmondani neked, hogy túl félted e a babádat. Nálunk is van állat a lakásban de nem adom a gyerek szájába a játékát, ha körbe nyalogatná.

De a túlzó sterilizálás sem tesz jót. :)

Jó babázást. :)

2011. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Két benti macskánk van másfél éves fiunk mellett, nem is lenne kérdés, hogy lemosnám.
2011. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Kicsit megnyugodtam, azóta nem térek magamhoz! És még azt mondta anyósom, nem-e viheti el egy napra a kisfiamat magához valamelyik hétvégén (100 km-re lakik! Ezek után nem tudom, oda merjem-e adni, úgyis pici is még, meg ki tudja, hogyan erősítené az immunrendszerét ezek után!
2011. okt. 19. 13:45
 7/23 anonim ***** válasza:

Én simán megcsinálnám amit a 2. válaszoló írt! :D

Na de viccet félretéve:neked van igazad, teljesen jogos, hogy nem adod oda a gyereknek a macska által végignyalt rágókát!

Én sem vagyok egy túlféltős anya,de ha anyósnál vagyunk akkor megkérem, hogy amíg ottvagyunk, rakja ki a lakásból a kutyákat és a cicát.Ne azokat kergesse a gyerekem.Majd kergeti, ha már járni, futni tud.

9,5 hónapos a lányom

2011. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem félted túl, azért durva, hogy anyósod azt gondolja, hogy ha a macskája összenyal valamit, miután mondjuk a s.ggét nyalogatta mosdás címszó alatt, simán oda lehet adni a babának. Bicskanyitogató!!
2011. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egyáltalán nem reagáltad túl. Az egy dolog, hogy ha leesik a lakásban, ahol tisztaság van, és esetleg rámegy egy nagyon pici por azt nem mosod le, mert attól tényleg nem lesz baja a gyereknek, de hogy a macska nyalogatja úgy odaadni neki már tényleg felelőtlenség, mivel elég sok betegséget tudnak okozni. Szóval helyesen cselekedtél. Rendben van, hogy félted, és ez így természetes, de gondolom nem az volt neked sem a bajod, hogy leesett a földre a cumi, hanem hogy a macska nyalogatta, az meg már teljesen más dolog. Szóval nyugi, neveld úgy a gyereked, ahogy jónak látod.

2011. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Egy 7 hónapos babónak melletted a helye, nem "immunerős" nagyinál hétvégén tőled 100 km-re..szerintem! De remélem jól gondolom, hogy te ezen nem gondolkozol, hogy odaadd!
2011. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!