Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első kisbabámat másfél hónapos...

Első kisbabámat másfél hónapos koráig tudtam szoptatni, utána fejtem neki a tejet, és üvegből kapta. Amikor már éjszaka is cumisüvegből evett, abbahagyta az éjjeli felkelést. Megoldás lehet a cumisüveg, vagy véletlen volt?

Figyelt kérdés
Talán a gumi nem volt olyan jó, mint a cici, nem tudom, de arra gondoltam, hogy ha a második gyermekemet éjszaka üvegből kínálom az anyatejjel, ő is alszik inkább ébredés helyett. Végül is nem nagyon evett ciciből, csak cumizgatott. Szerintetek kipróbáljam?
2008. szept. 21. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én babám szopik, de 2 hónapos kortól már nem kel fel éjszaka. Igaz, elég nagy volt 6,5 kg, tehát van tartalék bőven. Szerintem ennyi infóból elég nehéz eldönteni, hogy miért nem kelt fel éjjel (mennyi idős volt? Mekkora volt?)

Én cicipárti vagyok, a babának jó lelkileg is, meg neked is egyszerűbb. Az enyém nappal cicizik eleget, néha akkor is kap, ha nem éhes, csak a közelségemre vágyik. Talán ezért is van az, hogy éjszaka ő is inkább alszik.

Persze azt is tudom, hogy minden gyerek más.

2008. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Másfél hónapos volt, amikor abbamaradt a szopi, és üvegből kapta a tejet. Igen, kényelmesebb a szopi, de bőven fejek le napközben annyit, ami elég lenne éjszaka, mivel minden szopi után fejek. Tudom, hogy jó neki a szopi, de nekem sajnos fáj, mert lassú a tejleeresztésem, és elég kellemetlen az egész. Napközben még csak hagyján, de éjjel elég rossz, és abból a szempontból is jobb lenne, ha átaludná az éjszakát, hogy a párom és a másik kislányom nyugodtan tudnának aludni (négyen alszunk egy 14 nm-es kis szobában).
2008. szept. 21. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!