Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyáron hánykor sétáltatjátok,...

Nyáron hánykor sétáltatjátok, fürdetitek, altatjátok pár hónapos babáitokat?

Figyelt kérdés

Tavaszi baba lesz, és azon gondolkozom, hogy nyáron, mikor nagy meleg lesz mikor kellene sétálni? Mert a kánikulában még 8 körül sem kellemes kint sétálni, inkább 9-10 körül, de akkor nem túl későn érünk haza fürdetni, lefeküdni? Vagy ilyen pici babának még nem számít, hogy késő van?

Ha mondjuk 10:30-ra érünk haza, és csak aztán fürdetjük és fektetjük, az késő nekik?


2016. márc. 17. 07:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Kora reggel, délelőtt sétáltunk, mielőtt még bejött a fülledt meleg.
2016. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is mindig reggel korán sétáltam velük nyáron, úgyis hamar kelnek a kicsik, reggel 7 fél 8 körül már kinn voltunk, mire nagyon melegedett, haza is mentünk.

Meg esetleg este kimentünk még egy kicsit.

2016. márc. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én mindenképp délutánra-estére akarom időzíteni a nagyobb sétát, mikor már a férjem is itthon van. Reggel esetleg itt a környéken egy kis levegőzés, de hosszabb sétára együtt akarunk menni.
2016. márc. 17. 07:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a séta akkor max. nektek kell. Egy pár hónaposnak elég egyszer kint lenni, akkor amikor neki a legalkalmasabb.


De majd meglátod. Lehet hogy eleve későn kelő, későn fekvő baba lesz, akit örültök ha éjfélkor le tudtok tenni, abba pedig beleférhet egy késő esti séta is. Amikor nagyobb lesz, már neccesebb, mert egy esti sétától simán felpörög egy totyogó.

2016. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Pár hónaposan nem sétáltatnám órákig este fürdés előtt. Hogy fogod utána letenni aludni? Tavaszi baba nyár végére is minimum 4 hónapos, neki bizony már van igénye az ébrenlétre. a babakocsi pedig a babák nagy részét elringatja.

Én is azt gondolom, hogy a nagyobb sétát reggelre, 8-9 előttre jó időzíteni (nem hogy kisbabának, még az ovisok is csak reggeli előtt vannak kint az udvaron nyáron, kánikulában).

ha apás programot akarsz, akkor este fürdés előtt inkább nagy hancúrozást kell rendezni. ilyenkor lehet kicsit pelustalankodni, és kellően lefárasztja a babaát ahhoz, hogy fürdés és cici után jót aludjon, lehetőleg egy hosszabbat.

2016. márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ez szívás... Reggel nem nagyon tudom majd vinni, csak hordozókendőben, mert 4. emeleten lakunk, lift és tároló nélkül, egyedül nem tudom levinni a babakocsit, eselytelen, hogy egyedül babával együtt le és fel cipeljem a 4. emeletre. Úgyhogy csak az esti séta marad. A férjem viszi az autót munkába, szóval a kocsiban sem tudom hagyni a babakocsit. Ráadásul külvárosban lakunk, itt csak egy forgalmas út van, semmi más, nem túl kellemes kisbabával itt sétálni. Délután elmennénk autóval egy kellemesebb környékre, parkba, és ott sétálnánk a babával. És amúgy nem értek egyet, hogy ez csak nekünk program, szerintem főleg pár hónapos kora után már számít neki is, hogy hol sétál, miket lát közben, a jó levegő meg főleg.
2016. márc. 17. 08:21
 7/9 anonim ***** válasza:

A jó levegő nyilván (reggel jobb a levegő nyáron, mint éjjel), de éjjel 10-kor nem sok mindent lát.

Ha még nem vetted meg a babakocsit, ajánlom hogy nézz szét jobban és mindenképpen olyat vegyél, amit elbírsz és le tudsz vinni a negyedikről, mert nem csak céltalan séták lesznek. Orvoshoz, védőnőhöz, ide-oda... (nyilván ha teheti a férjed, ilyenkor is segít, de nagyon rossz tehetetlenül bezárva lenni, ha egyedül nem megy) és a 40 fokos hőségben nem a legjobb a kendő. Se neked, se a gyereknek.

2016. márc. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy is akkor fogsz menni amikor jó lesz, alkalmas és kellemes.

Én eléggé össze-vissza vittem, nekem tavaly nyáron született és ugye elég durva melegek voltak. Mi vittük este is. Nem tudom hogy programnak nevezhető-e, de mindenképpen nagyon jól esett nekünk. Az apjának is, nekem is, és nem hiszem hogy a baba szenvedett volna.

Pici babának meg mindegy hogy este fürdés előtt még alszik egyet a babakocsiban. Sőt, nekem 3-4 hónapos korában is kb mindegy volt hogy mikor alszik. (Igazából szinte most is az, de azért műr ügyelek.)

De szerintem a 9-10-es séta késő, hacsak nem ő maga olyan ritmusú hogy 10:30kor akar lefeküdni amúgyis, akkor nyilván mindegy, csak addigra érj haza.

Az én gyerekem pl az első hetekben-hónapokban 6 körül már éjszakait aludt és sehogyse tudtuk eltologatni későbbre. (Namost szerintem) őt szivatás lett volna 10:30 kor letenni.

(Amúgy a legdurvább kánikulákban is azért szerintem alkonyathoz közeledvén már elviselhető az idő egy sétára.)

Mindenesetre ezen így előre kicsit hülyeség szerintem stresszelni, ráérsz majd akkor.

2016. márc. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nalam mar ugyan nem aktualis a dolog.hiaba lesz nyaron par honaposom,lesz mellette ket nagy akiket reggel oviba,suliba kell vinni.mert azert junius kozepe mar elegge nyar.es a suliba delutan 4 kor kell menni,elotte pedig az oviba a kissebbert.egy 2.-3. Gyereknek alkalmazkodni kell.es igyekszem majd gyorsan letudni a delutani kotelezo setat es utana a nagyokkal ahogy szoktam eddig is 6 korul lemenni ujra.akkor a nagyok kifutjak magukat a kicsi pedig szunyal a kocsiban.arnyekban mar azert elviselheto olyankor.

Elso januari baba volt,masodik aprilisi.az eslovel sem tudtam egesz nap otthon lenni.csak a kocsiban aludt,otthon nem.muszaj volt Vele setalni.arnyekban setaltunk a hazak kozott oda vissza mig aludt.sokszor lenn meg 40 fokban is kellemesebb a levego mint egy lakasban foleg ahogy irod a 4. En.lenn legalabb jar a levego.

A babakocsi le fel cipeleset mindenkeppen probald meg megoldani,akar egy konnyebb kocsival vagy lenn egy lako tarolojaban.ha szepen keritek es normalis valaki csak megengedi,hogy hasznaljatok egy babakocsi nem foglal tul nagy helyet.de pl mostmar sok olyan kocsi van amire kulon a vazra rakod a mozest,akkor le tudod vinni ugy is amig kissebb,hogy egyik kezedben a vaz,masikban a mozes.vagy duplan mesz minden szintet...de biztosan lesz olyan amikor egyszeruen nem tudod megvarni a parod,hogy segitsen.muszaj lesz menni es nyaron nem jo a kendo,hidd el.tobbet is probaltam a kicsivel,hogy egyszerubb legyen buszozni ket gyerekkel....majd megsultem En is,a gyerek is.reggel is es este is mindegy volt mennyi az ido.

Es meg ami kerdes volt,En olyan keson este mar nem mennek le pici babaval.annyival nem jobb este 10 kor sem a levego mint 7-8 kozott.

2016. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!