Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák! Ti milyen...

Kedves anyukák! Ti milyen fénykörülmények között altatjátok a babátokat napközben és este?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ki hogyan teszi le a babáját. Gondolok itt arra, hogy napközben besötétített szobában, vagy sima nappali fénynél alszik a pici, és este hagytok-e valami minimális világítást, vagy komplett sötétben van a pici?
2015. nov. 13. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

nap közben besötétítek. Redőny nincs csak függöny. Így biztosan nem keveri a két alvást.

Este full sötét van, nagyon kicsi ideig aludt csak lámpafénynél, az első 1-2 hétben, de akkor is azért, mert bealudtunk egymás mellett a kanapén...aztán mikor végre visszamehetettem a francia ágyba, ő meg a kiságyába került, többet nem kapcsoltam lámpát. Nem is hiányzott neki.

Nagyon ajánlom, hogy próbálj te is kezdetektől sötétben altatni. Az unokahúgom 5 éves, és még mindig szinte teljes lámpánál alszik.

2015. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
amúgy valahol olvastam is, hogy a melamin, a növekedési hormon sötétben termelődik, ezért nem is ajánlott fényben altatni.
2015. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Az én lányom nappal is sötétben alszik lehúzott redőnynél. Ezt szokta meg. Este is sötét van ill. egy konnektorba dughatós éjjeli fény van a szobájába az ad egy kis minimális fényt. Az jó dolog szerintem,egy olyant érdemes beszerezni és ahhoz szoktatni a babát. 1-2 ezer forint. Soha nem cserélte fel a nappal az éjszakával. D.u-án lehúzom a redőnyt beteszem az ágyikóba és alszik is. Így azonosítja a sötétet az alvással.
2015. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 4 hónapos múlt. Nappal csak kint hajlandó szinte aludni a babakocsiban, bent nagyon nehezen és felületesen alszik, így ez adott, nappali fény nyilván. Este viszont minden gond nélkül lefekszik a kiságyba a szobájában és alszik. Ilyenkor egy éjszakai fény van bedugva, inkább nekem, hogy lássak, ha átmegyek hozzá megnézni, mi a helyzet. Mikor szoktattam a szobájába 5 hetesen, égett egy sólámpa a sötétítőfüggöny mögött egész éjjel, de ezt nagyon hamar elhagytuk, mert szinte azonnal simán aludt a helyén.
2015. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Születésétől kezdve megkülönböztetem az ebéd utáni alvást a többi napközbenitől, függöny behúz, ennyi. Lámpa sosem égett éjjel sem.
2015. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mi olyan kórházban voltunk születésekor, hogy nem lehetett teljesen sötét éjjel, így mikor hazahoztuk, egy jó 2 kilós sólámpát hagytunk égve éjjelre. A redőnyünk olyan, ami teljesen zárt állapotában éjjeli sötétséget csinál, hogy az orromig se látok olyankor. Ezt a redőnyt szoktam lazára engedve, hogy a lamellái között jöjjön be fény 3/4ig leengedni. De akkor, erről le kell szokjak? Hagynom kellene nappali világosságot, este pedig sötétben hagyni aludni? Holnap lesz a babám 4 hetes. Nem mondanám 100%-ra, hogy cseréli a két napszakot, de este és hajnalban sokkal nehezebben alszik vissza. Nappal 20 percen belül alszik a etetés-böfi rituálé után. Éjjel van, hogy másfél órán át trükközünk, hogy visszaaludjon.

2015. nov. 13. 19:37
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
"amúgy valahol olvastam is, hogy a melamin, a növekedési hormon sötétben termelődik, ezért nem is ajánlott fényben altatni." - Hűha, te aztán jól összekeverted a dolgokat. A melamin egy műanyag. A melanin pedig pigment. Amire gondolsz, az a melatonin, az alváshormon, az termelődik sötétben. A növekedési hormon más.
2015. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
74%

Ha itthon vagyunk a napközbeni alvásnál, akkor elhúzom a sötétítőt a szobában, de ha nem, akkor is simán elalszik nappali fénynél.

Éjjelre egy kis éjjeli fényes plüss világít a polcon, amúgy teljesen sötét van nála.

2015. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig nappal nem sötétítettem semmit, de aztán 6-7 hónapos korától azt vettem észre, hogy hamarabb elalszik, ha kicsit behúzom a sötétítőt a szobájában (nem fényzárós, így csak kicsit tompít a fényen). Éjszaka a kezdetektől sötétben alszik, nincs semmilyen éjjeli fény.
2015. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom délben csak lefekszik, nem sötétítek, este vviszont full sötét van.
2015. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!