Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a vírusos...

Mi a különbség a vírusos hányás-hasmenés és a gyomorrontás között?

Figyelt kérdés

15 hónapos kisfiam reggel hányt 3x 1 órán belül. Azóta csak vizet és teát kap, egyenlőre nem hányt délelőtt óta, de vízszerű, kis mennyiségű hasmenés van-legalábbis 4x cseréltünk emiatt pelenkát.

Iszik folyamatosan-fél liter teát megivott 15 óra óta. Enni nem adtunk neki.

Mi lehet a kisfiam baja?

Délelőtt nagyon sírós, nyűgös volt a hányás előtt, közben. Az alvása óta, amióta nem hány-ugyanolyan jókedvű, mint szokott.

Köszönöm, ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet a baj.


2010. ápr. 3. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
ez lehet gyomorrontás is és egyszerűbb vírus is pl. kalici, amilyen járvány van is. rota semmiképp sem, mert az diffúz, erős hasmenéssel jár és sok folyadékvesztéssel. nálatok szerencsére nem ez a helyzet, szerintem jó a kúra, ha este esetleg éhess lesz, akkor valami sósat, pl. ropi, sós krumpli már szóba jöhet.
2010. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Utánanéztem a calici vírusnak-remélem, hogy mi nem kapjuk el.

Nagyon remélem, hogy megússzuk kórház nélkül, mert volt egy nagy koponyaműtéte 7 hónapos korában és az nekünk bőven elég volt:(

2010. ápr. 3. 18:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyit még kérdeznék, hogy babatejet szerinted adhatunk neki lefekvéskor? Úgy szokott lefeküdni, hogy azt issza.
2010. ápr. 3. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezen vagyunk túl családilag és a kisfiam 2 éves, nála tartott a legtovább. A szomszéd gyerkőcök is ilyennel küzdöttek, nagy jellegzetessége a betegségnek ez a vizes hasmenés és gyakori hányás. Az én fiamnak nem is maradt abba a hányása, féltem h kiszárad igy még az ügyelet is kijött hozzánk injekciót adni sajnos.

Tuti hogy ez vírus. Arról ismeretes hogy a 3.napra (mikor már azt hiszed jobban van) általában még egy hányós hasmenős rész jön.

Én nem adtam oda az esti tejét a fiamnak csak a harmadik nap estéjén, addig teázott.

Napközben meg a 2.naptól egészen mini adag alma-kekszet kapott, vagy picike főtt krumplit, rizst.

8 nap alatt fogyott 60 dekát de mostmár jól van és megúsztuk a kórházat.

2010. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszodat is. Délelőtt óta szerencsére azóta sem hányt. Nagyon éhes volt, adtam neki este sós krumplit, em hányta ki. Szerencsére egyfolytában iszik.

Azért gondoltam gyomorrontásra, mert a nagyik sok csokit adtak neki tegnap-húsvét gyanánt. Én hülye pedi hagytam:(((

5-6 kis tömött csoki tojás, 2db túró rudi:(( Ő nemigen evett ezelőtt ilyeneket.

2010. ápr. 3. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!