Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok annak érdekéb...

Ti mit csináltok annak érdekében, ha betegek vagytok, hogy a kisbaba ne kapja el? 15 hónapos a kislányom.

Figyelt kérdés
Gyakran szellőztetek. Nincsenek puszik semmi. Egész nap maszkot viselek. És még a szobából is kivonultam, (egy szobában alszunk) a nappaliba aludni. Mit tehetnék még? Gyakran megyünk együtt ki a levegőre..

2016. márc. 25. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És mekkora a kisbaba?
2016. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
15 hónapos
2016. márc. 25. 21:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmivel többet nem tudok tanácsolni, én is pont ezeket szoktam csinálni.
2016. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Az első, hogy már nem baba, hanem kisgyerek. Én igazából semmit sem csináltam máshogy, nem is értette volna, hogy miért utasítom el. Volt, hogy elkapta tőlem, volt, hogy ő fertőzött meg engem. Ennyi. Pár nap alatt mindketten meggyógyultunk. Legyél kicsit lazább, mert a bölcsi, ovi, így ki fog készíteni, mert ott aztán a betegségek minden változatán át fog esni, és vele együtt Te is.
2016. márc. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Jajj ne már. Szájmaszk? Minek? Az nem védi meg a kislányodat semmitől. Legyél vele együtt nyugodtan. Ha elkapja, majd túl lesz rajta. Azért van az immunrendszere, hogy védekezzen. Nem szabad mindentől félteni, mert akkor később, ha közösségbe kerül, nagyon beteges lesz.
2016. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Semmit nem tudsz tenni, mi januárban hazahoztuk a babát, apukája lebetegedett jó két hétre, persze egy hét után rám is rámragadt, aztán nyilván a 2-3 hetes ÚJSZÜLÖTT is elkapta, hiába szájmaszkoztunk, szellőztettünk mi is. Nem volt jó élmény, főleg hogy első baba, ennél alapvetőbb dolgok is ijesztők voltak, de túl voltunk rajta és kész.


Viszont nem akarok tapintatlan lenni, de a 15 hónapos már tényleg nem kisbaba, együtt aludni meg pláne nem kéne már vele, mert sose fog róla leszokni. Én is kb. 7-8. hetes koráig nála aludtam a heverőn, nehéz volt, persze csak nekem de kivonultam. Ő észre se vette, de a te több mint egy évesedet lehet, hogy megviseli majd, ha egyszercsak eltűnsz mellőle. Pont mostanában láttam több együttalvásról leszoktatós kérdéseket, nagyon megszenvedi mindig a gyerkőc... :/


Szerintem a fenti dolgokból meg a kérdésedből is az jön le, hogy kicsit túlfélted a kicsikédet. :) Lazíts kicsit! ;)

2016. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Nagyon semmit!

Két gyerekem van, a Kicsi 5 hónapos. 3 hetes volt, amikor a Nagy "haza hozta" a betegséget az oviból és mindketten kidőltek!

Nem lehet mindent kivédeni, és nem is kell. A szájmaszkot én is túlzásnak tartom, ha csak nem mondjuk Calici vírusod van!

2016. márc. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most talán azért is félek jobban mert megkapta a 15hos oltást kedden + az agyhártya gyulladás ellenit is. És erre még rájönne egy fincsi megfázás... Csak próbálom megelőzni, így is úgy köhögök mint a ... Nem is tudom mi és nagyon nem szeretném ha ő is ilyen csúnyán köhögne. :(

Amúgy 15 hósan a párom szerint is inkább már kisgyerek mintsem baba, de nekem még mindig a kisbabám:)

2016. márc. 26. 07:12
 9/12 A kérdező kommentje:
Arról ne is beszéljünk, hogy most még a foga is nagyon elkezdte bántani pár napja..
2016. márc. 26. 07:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmit. Két gyerekem van (3 éves, 1,5 éves). Először még én is maszk, de csak annyit értem el, hogy később kapta (kapták el) a betegséget.

Azóta nem próbálom karanténba rakni magamat vagy azt , aki éppen beteg. :)

Persze nem puszilgatom őket meg ilyenek, amikor beteg vagyok, de nem teszek semmi különleges óvintézkedést.

2016. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!