Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon száraz bőrű, ekcémás...

Nagyon száraz bőrű, ekcémás babák anyukái tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam bőre borzasztóan száraz, ekcémás foltos lesz. Jelenleg csak minden másnap fürdetem vízben, amúgy áttörlöm gyorsan nedves pelenkával. Kecsketej szappant használok már, shea vajjal lekenem fürdés után. Öblítő helyett már ecetet használok, mosószer váltás is volt de így is már harmadszor is kelleni fog szteroidos krémmel bekenni mert nem tudjuk rendben hozni vagy csak kordában tartani neki. Valaki tudna valamit ajánlani? Bármit hajlandó vagyok kipróbálni :-(
2016. márc. 28. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:

A kecsketejes szappant ne használjátok, a babák bőrén kb 10-12 hónapos korban alakul ki a savköpeny, addig a szappan árt, mindegy milyen natúr vagy kecsketejes vagy bármilyen, a szappan az szappan. A vizébe tehetsz pl avokádó olajat, az az olajok közül a legjobb vízmegkötő. Shea vajjal is csak vizesen kend, magában az is szárít.

Sok féle gyógykence van, sajnos mindenkinek más válik be, de amit mostanában sokat dícsérnek, és nekünk us egész jó, az a La Roche Posay lipikar baume ap+. Van akinek jó az Eucerin Atopicontrol, vagy a Bepanthen Sensiderm, sokan szeretik a Biodermát...

(szintén 4 hónapos ekcémás kisfiú anyukája)

2016. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is sok mindent kipróbáltunk. Nekünk a fürdető kenőcs vált be. Illetve, amire rájöttem, hogy a megelőzés, tehát, jikor éppen tünetmentes volt, akkor is kentem, reggel-este sima gyógyszertári testápolóval, de a doki is tud felírni A vitaminos testápolót. Amúgy meg a Bephatnen Sensiderm vált be.
2016. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Psoriderm sensitive.

Bár ezek a kencek csak felületi kezelésre jók, az okát kell kideriteni (pl.tejerzekeny e?)

2016. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 22 hetes brutálisan ekcémás kismama vagyok. Kipróbáltam mindent (készítettem szappant is itthon kecsketejjel,shea vajjal,de nem volt jó) csak a szteroidok tüntetik el,de a várandósság alatt nem használhatom. Szerintem fürdéshez próbáld inkább csak a hydrophilicum nonionicum-ot (én is azzal fürdök) vagy kérdezz rá a bőrgyógyásznál a Sanatopic folyékony szappanra (ez is fürdéshez van,a bőrgyógyászom azt mondta,hogy majd a babának is használhatom) van testápolója is,esetleg ki lehet próbálni a picinek.

[link]

Az ő kis ruháit pedig próbáld meg csak mosódióval mosni,mindenféle illatanyagtól mentesen. A nedves pelus nagyon jó ötlet,mert a popsitörlők is tele vannak mindenféle illatanyaggal (sokan törlik vele a baba kezét,vagy arcát is) azt nem hiszem,hogy szeretné a pici. Én már a zuhanyzàstól is sírni tudnék... 7 hónaposan jött ki rajtam,most 27 éves vagyok. Azt ígérgették,hogy majd kinövöm...hát nem jött be. Nyáron majd kevesebb ruha kell rá is,jobban éri a nap, remélhetőleg jobb lesz neki. Mielőbbi jobbulást kívánok!!

Egy jó tanács még: ha új krémet akarsz kipróbálni,akkor először csak kis helyen,ne az összes folton tedd,és reggel próbáld ki,ne éjszakára,hogy szemmel tudd tartani,hogy nem pirosodik,vagy dagad fel tőle a kezelt terület. (Nekem javasolták még a nem meleg,inkább csak langyon vízzel való fürdést,de egy ilyen kis picúrnak nem tudom,hogy lehet-e)

2016. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, valóban a Sanatopicot el is felejtettem, mert az én kisfiam érzékeny rá, de nagyon sokan viszont esküsznek rá!
2016. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rozsaszinke válasza:
Kislányom bőre megkeményedett, piros volt és csúnyán ekcémás. Írtak fel babaolajat, testápolót, ezek egyáltalán nem segítettek, sőt a tápszer csere sem. Aztán egyéni akció keretein belül az aloe vera segített, már az első kezelés után látványos javulás volt látható és az ekcéma idővel eltűnt. Pihe puha a bőre és sehol egy piros folt. Úgy szoktam a kicsilányt bekenni, hogy egy aloe vera levelet levágok, abból egy alkalommal kb 2 cm-es részt használok el. Szétszedem a levelet és a gel-t belesimogatom a bőrébe. Utána lehet olajozni is, hihetetlen milyen gyorsan hatott! Csak ajánlani tudom. A kislányom 3 hónapos múlt és csak ez segített, de ez nagyon!
2016. ápr. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem a fokhagyma gélt ajánlotta egy anyuka, mert az antibakteriális, kiütésekre, égésre, aftára, herpeszre is jó. Azóta ezt használja az egész család, mert tényleg minden bőrproblémára jó.
2016. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!