Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás- allergiás jellegű...

Ekcémás- allergiás jellegű bőrkiütésre használt krém után a ti babátok bőre is olyan száraz-hámló- durvább tapintatú maradt a kezelt részen?

Figyelt kérdés
Advantan krémet használtunk nem igazolt allergiás (talán tejtermékek okozta)kiütések miatt. A használt terület szinte hámlóan száraz, látható a kezelési terület helye messziről is. Ez normális? Használhatok rá valamit, hogy helyrejöjjön? Az Advantan-t 2x használtuk, először kb. 1 hétig, napi 1x vékonyan kenve, majd másodjára 2 napig, szintén csak 1x kenve (nem tudom ez szteroidos egyáltalán?)
2014. máj. 8. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Én gyógyszertári krémet kenek rá, ha előjön neki az ekcéma. Ez elég zsíros krém, úgyh nem szárítja ki neki a bőrét. Nagyon jó! Csak kellemetlen a "szaga".
2014. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van pontos neve, vagy kutyult, vagy hogyan lehet kikérni? Mennyire "büdös", mi van benne, amitől az? Bocsi a sok kérdésért... :)
2014. máj. 8. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van a kisfiamnak, most 10 hónapos és 1 hónapig gyógyszertárit használtunk és nem történt javulás, elkezdtük a Ceumed Babyt használni és gyögyörőű lett a bőre 2 hét alatt
2014. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én elvittem a kislányom bőrgyógyászhoz, ő írt fel gyógyszertári kevert krémet külön az arcára, és a testére. Azóta nagyon szép a bőre. Előtte szerintem vidd el allergológiára, hogy kizárják az allergiát.
2014. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is anno advantant írt fel a doki, igen ez is egy szteroidos krém. De heti max 3 napig lehet használni folyamatosan, és hígitva, aztán 3 nap pihenő után leht újta kenni. Folyamatosan és tisztán nem javasolta a dokink.

Napközben kék lukácsot használunk, ha pirosodik, sebesedik akkor jön az advantan. Persze amikor nagyon durva volt az ekcémája, alig vártam, hogy kenhessem, mert annyira vakarózott.

Egyébként diétáztok?

2014. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen szteroidos,ha Pesti vagy a heim pál kórházba vidd ott nagyon profik ekcéma terén,bázis c nevű testápolót adnak ami szuper!!!és nem szteroidos....ezen kívül bármelyik patikában vehetsz sanatopic testápolót kifejezetten száraz,ekcémás bőrre van sokáig elég és színezék,illat és minden mentes!!!nagyon jó nekünk ezek jöttek be makacs egész testes ekcémája volt/van a fiamak és tejmentes nul diéta!
2014. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát allergia vizsgálaton még nem voltunk, mondván 1 éves korig itt nincs értelme. Egyébként vidéken élünk. A tejes dolgokra gyanakodnak, de a bőrtüneteken, amik eddig 2x jöttek ki más tünete nincs, ezért még nem tudni mi okozta a kiütést. Gasztoenterológushoz voltunk, de szintén "értetlenül" állt a dolgok elé, mondván okozhatja tej is, más is....várjunk 1 éves korig ( 2 hét van addig!). Adom a tejtermékeket, keveseket, igazából nem rosszabbodik a bőre, így én sem tudom mi okozhatta, igazából csak a kezelt területek foltossága, szárazsága maradt vissza. Olyan atópiás jellege is van, lehet alkati is (könyökhajlatban szárazság). Sanatopic-ot vettünk, most ezzel kenem, akkor ez jó elvileg...bőrpuhító.
2014. máj. 9. 11:28
 8/9 anonim ***** válasza:
A Sudocream nálunk bevált. Érdekes, mert azzal sosem kentem, pedig volt is itthon. Azt hittem, hogy arra nem is jó, pedig rá is van írva. Csak néha popsira használtam. Aztán egyszer kipróbáltam és bevált. Azt sajnálom, hogy eddig mással próbálkoztunk, amitől nem lett jobb, igaz rosszabb sem.
2014. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nincs neve, mert külön a doktornő írta fel a receptet, hogy mit keverjenek össze a gyógyszertárban. A dobozán csak a lányom neve szerepel :/ sajnálom, ha nem segítettem.

2014. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!