Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kakil a 11 hetes babám...

Miért kakil a 11 hetes babám másfél hete zöldet?

Figyelt kérdés
Kizárólag anyatejet kap. Semmi mást. A védőnő szerint túleszi magát a gyerek, de érdekes módon ezen a héten nagyon keveset hizott(10 dkg-t) a korábbi 30 dkghoz képest. SEgitenétek? Már nagyon aggódom.
2010. ápr. 4. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz az én babám tápszeres volt kiskorától kezdve de sokat volt zöld a kakija.Azt mondta az orvos a túl etetéstől is lehet de bármi mástól is kis vírus is de ez állítólag nem baj legalábbis nekem ezt mondta.
2010. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Épp azért kakil zöldet,mert keveset eszik.Kevés lenne a tejed?Mérd le mennyit szív ki egyszerre!Ez nagyon kevés hízás!

A védőnőd nagyon tudatlan már elnézést!

2010. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

...a tápszeres babáknál ez más,mert lehet tápszerváltástól,kevés evéstől,nem a számára megfelelő tápszertől,szóval több mindentől lehet.

Nálatok nyilván kevés amit szopizik!

2010. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én babámnál is volt ilyen, csak szopizott ő is. A gyermekorvos javaslatára Normaflore-t kapott néhány napon át és rendbejött.
2010. ápr. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kevés lenne a tejem? dehát egyátalán nem sirós, jó baba. átalussza az éjszakát, nappal mosolygós, jókedvű, 3 óránál előbb nem kér enni. tény, h mostanában hamar befejezi a szopit és a másik mellemre kérezkedik. lehet, h csak az elejét szivja ki? ráadásul tejet adok egy másik kisbabának is.
2010. ápr. 5. 08:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, a leírtak alapján nem valószínű, hogy keveset eszik a babád. A védőnőd sem tudatlan, a kisbabáknál mind a túl sokat és a túl keveset evés is zöldes székletet okozhat. És még az is, ha eltolódik az elfogyasztott elő és utótej aránya. Nálatok szerintem ez áll fenn, ne válts túl gyorsan mellett, csak akkor, ha teljesen kiszívta az első mellett, mert különben nem jut a babád a hátsó tejhez, és ettől zöldes a széklet.

Viszont ha elhúzódik ez a probléma, bűzös lesz a széklet, nem gyarapodik tovább a baba, akkor mindenképp orvossal konzultálj (mert vírus is okozhat hasonló tünetet).

2010. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma pár hetesen. Csak szopizott, jól hízott. Jártunk vele gasztrosnál, megnézte és mindent rendben talált a székletével. Beteg nem volt. Én is mindenhol azt olvastam, hogy túlette magát, de szerintem ez nem igaz. Ő is két mellből szopizott. Amelyikkel befejeztük, azzal kezdtük a szopit. Normaflort kapott és valami kevert szirupot. Nem változott attól sem, de egyszer csak elmúlt. Azóta sem tudjuk mi volt az oka. Azt mondta a dokik, felszívódási probléma.
2010. ápr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!