Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik másfél éves gyereketek?

Mit eszik másfél éves gyereketek?

Figyelt kérdés

Hányszor naponta?

Bébi ételt eszik még?

Ja és hány foga van?


2011. okt. 29. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 19hónapos.

5Xeszik naponta,közben kap nasit. Mindent megeszik,de az édességekért nincs oda.

Bébiételt 9hónapos koráig evett,tovább nem kellett neki,amit én főztem meg se ette. Első perctől kiköpte a pépes ételt.

Azt hiszem 18foga van,de képtelenség megnézni! Nem hagyja hogy megnézzem,már nem egyszer majdnem leharapta az ujjam is.

2011. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lányom 15 hónapos lesz 5-én.

mindent eszik már amit mi, jó mondjuk törtbabot még nem adok neki.Meg pl. lecsónak csak a levét kenyérrel meg a lecsókolbászt belőle. imádja a virslit is, és kenyérként csak a bundáskenyeret eszi meg.tejberízst is szoktam neki csinálni fele tej-fele vízzel.

felkeléskor tápszer, egy óra múlva reggeli, 10-kor gyümi, délben ebéd. 15-16 körül valami kis nasi pl. joghurt, puding, kinder pingui,vagy megint valami gyümi kekszel, 18-kor vacsi, lefekvés előtt tápszer.


bébiételt csak akkor adok neki ha olyan kaja van amit még nem adnék neki. ma is kapott bébiételt, zöldséges rizsottót, s mivel tegnap rízset kapott májjal és maradt meg rízs, így azt még belekevertem neki. annyira ízlett neki hogy a vacsi adagját is megette :)

6 foga van, de a dokinénink szerint 3 fogacska teteje már duzzadt.


és kedves kérdező a te picurod?

2011. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindent eszik, amit mi, nem válogat.

18 foga van, de úgy tudom le van maradva a korosztályához képest. 1 évesen jött az első foga, szóval ahhoz képest belehúzott.

2011. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kedves utolsó. miért lenne fogazatban lemaradva? :O

akkor az én lányom nagyon mesze áll az átlagtól fog szinten :) rá mindig azt mondják, legalább nem fog hamar elromlani a foga mert erős lesz a zománc.

2011. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt eszi, amit mi. Van ugyan tartalékban otthon bébiétel, de hónapok óta nem nyúltunk hozzájuk.

Napi ötször eszik:

reggeli: kakaó

tízórai: gyümölcs

ebéd: főtt kaja

uzsonna: joghurt müzlivel/vajas kenyér paradicsommal/gyümölcs

vacsi: az ebéd maradéka/virsli/bundás kenyér/halrudacska stb.+kakaó.

A tejbegrízt nem szereti.

Hogy őszinte legyek, nem számolom, hány foga van, sok. :)

2011. okt. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


kedves "utolsó". milyen müzlit adsz neki? és a müzli elolvad a joghurtban? a lányomnak ugye mégcsak 6 foga van, de nem merek neki még iylet adni. javasolták pedig már a Nestlé golyócskáit is, de ugye még nem igazán tudná megrágni.

2011. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sima Cerbonát, kipiszkálom belőle a mogyorót. El nem olvad, de elázik, szerintem kevés foggal is nyugodtan lehet adni. Csak a mogyoróval tényleg vigyázz.
2011. okt. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
17 hónapos a fiam. reggel kakaó,délben bébiétel, uzsira bébiétel vagy joghurt,gyümölcs.vacsi tápszer. nem eszi amit fözök és rágni sem akar pedig 12 foga van. nagyon keveset és kinlódva eszik. de nincs rossz súlyban 11 kg.
2011. okt. 30. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!