Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem zavart, hogy...

Titeket nem zavart, hogy ujjszopis lett a babátok?

Figyelt kérdés
S kisfiam 6 hónapos, és most kezdte el szopizni az ujját. A férjem mindig mondja, hogy ne vegyem ki az ujjacskáját a szájából, nem lesz ebből hátránya.

2016. ápr. 3. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem, sőt, örülök. Egyrészt nem kellett soha cumi utân kutatni, màsrészt ingyen van, kéznél van neki, ha kell. Cumival a szàjàban tud jàtszani, viszont az ujjcumizàst kénytelen felfüggeszteni, ha jàtszani akar :) 4,5 éves màr, alvàshoz még mindig cumizik, vagy ha valami baj éri, de a fogsora győnyörű, mìg a cumisokat màr rég kiszúrta oviban a fogorvos. Nem félek, hogy legkésőbb iskolàs koràra nem hagyja el.


Elvenni tényleg nem szabad egy ekkora picitől azt, amivel vigasztalja magàt.

2016. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem akartam hogy ujj szopis legyen, nagyon féltem tőle, hogy utána nem tudom leszoktatni. A fiam cumit kapott. Sok helyen olvastam, hogy arról azért könnyebben leszoktatható. De ez is baba függő.
2016. ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem akkor zavart volna ha már jottek volna a felső metszők.

de gyermekem cumizni se tudott(mindig sirás lett belole, ha probáltam, mert a tejet várta, amugy me kitolta a nyelvével, én vissza, ő megint ki, 3 nap gyakorlas utan elegem lett), ujja meg nem jutott eszébe.

2016. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Zavart volna. Adj neki cumit, ha te sem akarod, hogy még 4,5 évesen is az ujját szopja a gyerek.
2016. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Mikor kijöttek az első fogai, abbahagyta az ujjszopit, kb 7 hósan. Cumi sosem kellett neki.
2016. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Férjem 13 évesen szokott le, a fogsora teljesen eldeformálódott.

Az én lányaimnak cumija volt. 6 illetve 5 évesen tették le, mert én elvenni nem akartam.

A fogaik rendben vannak.


Én csak alváshoz adtam nekik, illetve ha betegek voltak (egyszer volt kórház), akkor az kivételes szituáció. Szóval olyan nem volt, hogy játék közben cumiztak, viszont az ujjszopós gyerek a homokozóban is betolja a szájába, ha valami gondja van.


Legkisebb gyerekem nem fogadta el, és az ujját sem szopta.

2016. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Én nem hagynám,hogy az ujját szopja.Egyrészt csúnyán eldeformálja a fogait,másrészt az ujja is el fog deformálódni.Nem véletlenül találták ki a cumit.Az se a legjobb megoldás,de sokkal jobb,mint az ujja.
2016. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kivétel nélkül mindenki porig pontozva :D
2016. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Engem ebben az ujjszopásban csak az zavar, hogy bárhol, bármilyen szituációban beveszi a szájába és nagyobb eséllyel kap el bármilyen fertőzést. Játszótéren látom, hogy homokozik, majd az ujja a szájában. Megfogdossa a mászókát, a padot, minden koszos vackot és utána ujjszopi. Mindig meg nem lehet utána fertőtlenítő kendővel rohangálni. Szóval én nem örülnék neki. Akkor is a frász kerülgetett, amikor jött a foga és folyton a szájában volt a keze.
2016. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
De igenis lesz. Egy családtagomnak is hagyta az anyukája, 12 éves korában szokott le az ujjszopásról. Fogai, mint a kapa.
2016. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!