Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok szokott veletek...

A babátok szokott veletek aludni a nagy ágyban?

Figyelt kérdés

Az én babám most lesz egy hónapos, de onnantól kezdve, hogy hazajöttünk, van, hogy mellettem alszik. Mert mikor este, vagy hajnalban felkel, eszik, és van, hogy utána nyűgösködik, de mellettem nyugodt, elalszik.

De azért picit félek nem lesz e baja. Igaz, mindig úgy teszem le, hogy jó legyen neki, meg akkor én is csak "felületesen" alszom. Minden moccanására felkelek.

Meg van, hogy szopi közben mind a ketten bealszunk, úgy, hogy a karomban van. Hiába próbálom megvárni, hogy vissza aludjon, de ez nem mindig sikerül. :/

Ugye ilyentől nem lesz baja? Volt mással is ilyen?



2016. márc. 30. 11:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

szia, én pont ugyanígy voltam, mint te, egyszer konkrétan elaludtam szoptatás közben éjjel, ültem és arra riadtam fel, hogy csúszik ki a kezemből a kisfiam... :-S

hát onnantól kezdve mellettem aludt, vagy ha ébren tudtam maradni, akkor visszatettem a kiságyába

baja nem hiszem, hogy lesz, az enyémnek sem lett soha, és ahogy te is én is nagyon éberen aludtam, kicsit később, mikor már jobban mozgolódik, akkor azért veszélyesebb a szitu, mert leeshet az ágyról...

2016. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mitől félsz, mi baja lehetne?
2016. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Szàndékosan nem csak mikor bealudtam én is szopi közbe.
2016. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

nem szoktunk, csak az első pár napban aludtunk együtt míg óránként szopott.

én is rossz alvó vagyok, nem tudok aludni ha mellettem van mert félek hogy ráfekszem stb. meg ő is jobban tud csendben a saját ágyában aludni. Nálunk nem vált be az együtt alvás. Külön alszik külön szobában

2016. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem altatjuk magunk mellett/között szándékosan, de éjjel felkel három körül szopizni, olyankor sokszor én is elalszom, aztán reggel úgy ébredek, hogy ott fekszik mellettem. De jobban örülök, ha ébren tudok maradni, amíg befejezi (vagy a férjem észreveszi, hogy már nem szopizik), mert akkor visszatesszük az ágyába. Ha mellettem alszik, az nekem messze nem olyan pihentető, hiszen sokkal éberebben alszom ilyenkor.
2016. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lesz baja attól, hogy veletek alszik, de nem mindenki szereti (pl. esetleg a férjed, vagy te, ha majd nagyobb lesz).


A középkorban pl. gyakoriak voltak azok a perek, amik a csecsemőhalálban elhalálozott csecsemők anyjai ellen irányultak, mert azt hitték, összenyomták a nők a csecsemőiket együtt alváskor. Ezért kezdték el alkalmazni a bölcsőt és később a kiságyat is (tévesen, mert ugye a bölcsőhalál attól még van).


A miénk nem alszik velünk. A kórházban egyszer aludt velünk a nagy ágyon nappal. De, egyrészt a légzésfigyelőt nem tudnánk úgy használni, és azért ennyire nem vagyunk coolak. Másrészt, felkelnék minden mozdulatára én is, és rettegnék, hogy szétnyomja valamelyikünk. Meg jó a férjemmel aludni kettesben.:)


Ne hagyd elaludni szoptatás közben, simogasd az arcát finoman, egyrészt mert utána jobb, ha böfög, másrészt meg veszélyes az a testhelyzet mindkettőtöknek alvásra, és kényelmetlen is.

2016. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
szokott, de nem velünk (apájával és velem), hanem külön ágyon aludtam csak én vele. egész kicsiként is, olyan 2 hónapos koráig, illetve 10-11 hónapos korától újra.
2016. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Annyi hátránya van, hogy ha bölcsőhalál bekövetkezne, akkor nem veszitek észre. Külön ágyban, légzésfigyelővel biztonságosabb.

Esetleg az ágyát nem tudjátok bevinni a szobátokba? Így is csak át kell nyúlnod a másik ágyba, valamint nem kell attól félni, hogy ráfekszetek vagy ráhúzzátok a takarót a fejére.

2016. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

viszont együttalvós babáknál ritkábban fordul elő a bölcsőhalál.

nekünk légzésfigyelőnk sem volt. engem az a tudat zavart, hogy azt lesem egész éjjel, hogy mikor szólal meg... szóval mire hazavittük a gyereket, kiszedtük a matrac alól.

2016. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Betu ***** válasza:
53%
Nekünk csak az elején aludt külön, de màr jó pàr hónapja velünk alszik valahogy nem szereti a kisâgyat szinte az elejétől fogva. Én imádom, hogy velük alszik bàr màr 13 hónapos. Ez van! Nem mellőlünk fog meg nősülni😁!
2016. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!