Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki ha csak a...

Mit adjak neki ha csak a gyümölcsből és a sinlacból eszik rendes adagot, főzelékből meg csak alig-alig?

Figyelt kérdés

9 hónapos, 3 hónapja kezdtük a hozzátáplálást és nagy nehezen egy étkezést sikerült kiváltani, de a főzelék egyszerűen nem halad egyáltalán. Tudom hogy nem kell sietni, de na.


Amúgy gyümölcsből is csak az üvegeseket eszi meg. Reszelt almát, banánt abból is kevesebbet eszik. Mit adjak neki ami talán ízlik neki?

Próbáltam almával keverni a zöldségpépeket, de úgy sem evett többet. 100 gramm körül eszik belőle és aztán még megszoptatom.


2016. ápr. 4. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
sinlacot vagy darált kekszet tenni a zöldséghez, azt próbáltad? az enyém úgy a legbizarabb kombinációkat is falta.
2016. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem későn kezdett el rendesen enni, kb 11 hónaposan, egyszerűen sokkal jobban bírták a tápszert mint bármit amit kanállal kell enni. Egyrészt ne aggódj, egyszer majd jön egy hirtelen váltás és mindent enni fog.

Egy dolgot még próbálhatnál, a lányomnál bejött, tápszert (édesebb változatú tápszere van) raktam mindenbe (zöldségesbe, gyümölcsösbe), na úgy már jobban evett bármit.

2016. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha neki az üvegesek ízlenek, akkor próbáltad már az üveges babafőzelékeket? Nekem a nagyom volt extrém, csak hipp-es bizonyos kajákat evett meg pár hónapon keresztűl...
2016. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

próbáltam az üveges főzeléket, az sem tetszik neki.

Illetve amúgy ezaz, hoyg nem is az hogy nem tetszik, csak nem eszik belőle annyit és kész...

majd kipróbálom hogy sinacot teszek bele, de nehezen tudom elképzelni.

2016. ápr. 4. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána a BLW módszernek.

Én háromból két gyereknél így csináltam, és nagyon bejött, a negyedikkel sem fogom másképp.

Tulajdonképpen a második babával én is ezen küzdöttem, 7,5 hónapos koráig csak anyatejet fogadott el, minden kanalat kilökött a szájából, aztán 8-9 hónaposan rájöttünk, hogy gyűlöli a pürét és egyedül akar enni.

A BLW-ről én is csak később hallottam, de a harmadikkal már tudatosan is így csináltam, és remeknek tartom.

Tulajdonképp ha belegondolunk, nem spanyol viasz, az őseinknek sem volt turmixgépe...

2016. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utánanézek. Csak egyelőre nincs foga...
2016. ápr. 5. 08:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Foguk nagyon sokáig nincs, és nem is kell, az ínyűk kemény, azzal tudnak "rágni".

Az egyik lányomnak 8 hónaposan kijött alul 2 metszőfoga (csak alul), és 14 hónapos koráig nem nőtt ki több foga, addigra már bőven "mindenevő" volt.

2016. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!