Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám gyümölcsből...

8 hónapos babám gyümölcsből főzelékből csak 4-5 kanálkával eszik, mindig csak cicizne. Van itt olyan anyuka akinek szintén ilyen keveset eszik a babája ennyi idősen?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
8 hónaposan az én lányom is ennyit evett. Most 11 hónapos, és még rosszabb a helyzet...
2010. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!És emellett hizott azért ugye?30-35 dkg-t hizik azért havonta,de gondolom csak a szopitól.
2010. dec. 26. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
fiam 9 hónapos, kétségbe vagyok én is esve, hgy nem eszik, csak 50, max. 100 ml. gyümölcsöt, pépet, főzeléket semmit. anyatej és tápi a fő tápláléka, de az is összesen max. 800 ml. kb. 9 kg és 70 cm, nagyon mozgékony fiú. nem tudom hogy lesz így az étkezések kiváltása....
2010. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Kitartás! Az én fiamnál is nagyon nehezen indult be a gyümölcs és főzelék evés. És az a kevés is nagy kínszenvedés árán ment.

Egy a megoldás: sok-sok türelem! Hagyjatok időt a gyermeketeknek, hogy megszokja az ízeket.

A fiam 11 hónapos lesz a jövőhéten és már nagyon szépen eszi a gyümölcsöt és főzeléket is.

Ja és amikor nem evett rendesen, akkor is szépen hízott. (anyatejes).

Boldog ünnepeket!

2010. dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, szépen fejlődik, holnap megyünk mérésre, de szerintem 9 kg fölött van már.
2010. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jaj,ne is mond

az én kislanyom is eszt csinálja ,6-kán lesz 8 hónapos de nem hajlandó enni

van amikor 4-5 félét készítek neki de esze ágában sincs enni egyikből sem ilyenkor a hajam tépem mérgemben ,a héten megyünk orvoshoz h vitamint irjon fel neki mert még a tápszert sem fogadja el

2010. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

én még aszt is próbáltam h csak este és reggel adok neki cicit de még igy sem volt hajlandó enni,inkáb csak sírt a cici után

2010. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem 5,5 honapos még csak a kisfiam, de már 2 honapja kostolgattatok vele, kevés sikerrel mindenfélét. nálunk kanállal semmi, nagyluku cumin semmi, csak pohárbol higitva ugy megissza, probáld ki esetleg, én is szoptatok, nagyon cicifüggö, volt hogy probáltam kiválltani egy étkezést, de mindig tépi rolam le a ruhát, muszály szoptatni.. szeretnék még pár honapig de 8-10 honapos korában már nem akarok.. nem tudom mi lesz a megoldás..
2010. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is aggodom a lányom miatt. Már nincs tejem(3 hete) csak tápszer. Abból fogy olyan 600ml(főleg éjjel!), délelőtt 1/3 babán, délután pár kiskanál főzelék, vagy 70 ml tejpép - jó esetben. Az enyém nagynövésű: 8 hónapos lesz holnap 79cm, 9 kiló, de vajon megkapja a szervezete a szükséges anyagokat a megfelelő fejlődéshez??
2010. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos a kislányom. De ő is még mindig 4-5 kanál főzelék után követeli a tejcsit. Kipróbáltam azt is a védőnő tanácsára, hogy nem adtam neki tejet, hanem "kiéheztettem" a szilárd ételre, de óriási sírás lett a vége. Mivel annak a híve vagyok, hogy a baba tudja mikor mit és mennyit szeretne enni, így nem kínoztam tovább. Én is sokat paráztam azon, hogy alig eszik főzeléket, de aztán beláttam, hogy nem érdemes ezen aggódni, hiszen gyönyörűen fejlődik, átlagos a súlya és vidám, kiegyensúlyozott, nagyon eleven. Olyanokat adok neki enni, amiket szeret és annyit, amennyi jólesik neki. Mi felnőttek is eltérő étvágyúak vagyunk.
2010. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!