Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik egy étkezésre...

Mennyit eszik egy étkezésre babátok gyümölcsből illetve főzelékből? Mi 8 hónaposak vagyunk

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
5 és fél hónapos a kisfiam. Gyümiből megeszik egy nagy almát vagy két nagy érett barackot (utóbbit lemértem, 170 mili volt lereszelve) 4 púpos kiskanál rizspehellyel. Főzelékből megeszik 1 kicsi krumplit 3 kb. 10 centis répával/2 közepes krumplit egy nagy fél almával/1 fél kicsi céklát 1 közepes krumplival.
2010. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Változó, főzelékből ált. 220 ml pépesítve, gyüömiből kevesebbet, de ha az nagyon híg, akkor "behabarom" 3mag kásával(rizs, köles, kukorica).

2010. júl. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

reggeli 210 ml tápszer

tízórai 160 ml gyümi + 1 babakeksz + 1 tápszer kanál 3 gabonás pehely (ettől laktatóbb és nem olyan híg)

ebéd 200 ml husos főzelék

uzsi 1 natúr joghurt + gyümi + köles pehely

vacsora 210 ml tápszer

8 és fél hónapos

2010. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcsből és főzelékből is megeszik egy üveggel. Ha itthon készítem neki, azt is bébiételes üvegbe teszem, így tudom a mennyiséget.
2010. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Lemaradt, hogy 7 hónapos.
2010. júl. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7 hónapos a fiam. Gyümiből és főzelékből is 250 lm körül eszik. Ha többet csinálnék, lehet, hogy azt is megenné.
2010. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Mi is kb. így eszünk. Reggel-este szopi. A gyümi és a főzelék ha üveges, akkor egy üveg. Ha én készítem, akkor is 180-200 ml.

Csak azért kérdeztem, mert néha úgy tűnik, hogy enne még. De aztán mégsem reklamál, hogy éhes maradt volna.

Ugyanakkor hallottam olyat is, hogy van baba, aki két üveggel is megeszik egy étkezésre és azt túlzásnak találtam. De lehet, hogy ez is nagyon változó:)

2010. júl. 7. 10:20
 8/8 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos fiam is kb. egy üvegnyit eszik meg.

Mi aventes poharat használunk, mikor összekutyulom mixerrel, akkor abba töltöm a gyümimixet és a főzeléket is.

Gyümölcsből egy egész pohárral be szokott vágni +1-2 babakeksz, vagy zabpehely. Ma pl. tátotta még a száját, dehát ne már... így is jó husiban van, legfeljebb az ebéd nem 2-kor, hanem 1-kor lesz.... :o) De nem szokott reklamálni.

Főzelékből szintén ennyit eszik bár abból már volt, hogy 1,5 pohárral megevett, azaz 300 ml-t is. Hát igen, kinek mi.

2010. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!