Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol töltse a pár hónapos baba...

Hol töltse a pár hónapos baba a nappalokat?

Figyelt kérdés
11 hetes lesz a babám. Reggel kiveszem a kiságyból, utána a napot felváltva vagy a pihenőszékben, vagy a babakocsiban (nagy séták, illetve alvás a teraszon) tölti. Mostmár úgy gondolom, hogy ez így nagyon nem elég ahhoz, hogy fejlődjön a mozgása. Járókához kicsi még szerintem, de ez se jó szerintem. Más ezt hogy csinálja?
2016. ápr. 5. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lassan leteheted játszószőnyegre. Az enyém nyolc hetes, ő is szeret pihenőszékben lenni, meg a babakocsiban is, de ha itthon vagyunk, akkor sokat van a kinyitott kanapén is. Persze nem hagyom rajta egyedül, én is ott vagyok, például most is, ő meg itt fekszik rajta (és már egy órája alszik, pedig szerettem volna összecsukni és kiporszívózni alatta), szokott itt is nézelődni, sokat teszem hasra, és emelgeti a fejét.
2016. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A babák maguktól fejlődnek, akkor és úgy, amikor nekik jó. Ezt siettetni nem tudod.


Én már az újszülötteket is járókába szoktam tenni nappalra, ha otthon vagyunk, és ott nézelődtek.

Nekünk egy fa járókánk van, aminek magasra lehet tenni az "alját", tehát nem a földdel egy szintben van a baba, hanem mintha kiságyban lenne, csak az egész picit tágasabb.

2016. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jaj, dehogy akarom siettetni, viszont hátráltatni sem! :) Van játszószőnyegünk, még nem vettem elő neki, de lehet lassan kipróbáljuk. Nekem is az a bajom, hogy a nyitott ágyon nem szívesen hagynám... :/
2016. ápr. 5. 09:27
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Amíg nem forog, addig simán lehet az ágyon, de résen kell lenni, mert egyik pillanatról a másikra képesek megtanulni az ilyesmit. :)
2016. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

pici korától úgy csinálom hogy nappal a nappaliban vagyunk. Van játszószőnyegünk, pihenőszék, eddig a habtapin játszottam vele :) (Ha ilyened nincs elég egy pokróc a földre)

Már 8 hós és elővettem én is a járókát :D

2016. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egész pici korától szinte mindig a földön volt, ha otthon voltunk. a kiságyba csak aludni tettem be. babakocsizni napi 2-4 órákat mentünk összesen.


földre 2-3 pokróc egymásra, arra ment a játszószőnyeg, egyéb játékok, pl kelj fel jancsi, meg mindféle színes csoda... és letettem, ő nézelődött, amíg én tettem a dolgomat.

2016. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is pont úgy, mint az utolsónál. Egész nap a földön van, ott kezdett forogni, kúszni. Gyógytornász javasolta, h a pihenőszéket, hordozóban ültetést felejtsem el, nem ösztönzi mozgásra és tényleg így van!
2016. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam sokáig pihenőszék/mózes/nagy ágyon nézelődős korszak volt, fölé is szoktam lógatni játékokat, stb. A védőnőm 3 hónapos korában mondta, hogy mostantól legyen a földön is játszóhelye, mert ott más a biztonságérzete. Így ott tanult meg forogni, kúszni. Pihenőszékbe csak akkor teszem, ha nagyon nincs el, és nekem meg dolgom van, ilyenkor viszem magammal.
2016. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó a járóka is. Amire felhívnám a figyelmed: hasalj le mellé és figyeld meg mennyi huzat éri. Térdmagasság alatt sokkal hidegebb van, mint nekünk felállva.
2016. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2016. ápr. 5. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!