Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba hirtelen...

7 hónapos baba hirtelen elutasítja az ételt?

Figyelt kérdés

7 és 1/2 hónapos lányom 2 hónapja kezdett kóstolgatni. Kb 1 hónapja eszik rendszeresen tízóraira és uzsira a korának megfelelő pürésített ételt. Átlagos étvágya volt, mindent megkóstolt, volt, amit nem kért és megvannak a kis kedvencei is, amikből mindig sokat evett.

Egy hete egyik napról a másikra megmakacsolta magát és nem fogadja el az ételt. Meg sem hajlandó kóstolni, ha kiskanállal közeledek felé. Nagy nehezen etetek vele 2-3 kiskanálnyit és ennyi. A korábbi kedvenceit sem hajlandó megenni. Szopizni jól szopik szerencsére, azzal nincs gondja, én aggódom, hogy ekkora babának elég e csak az anyatej, ha korábban már rendszeresen evett mást is? Máskor meg úgy vagyok vele, hogy csak megenné az ételt ha olyan éhes volna, nem? Kb 1-2 hete nagyon fogzik, kibújt az első foga pár napja, most félig kint a másik. Ez lehet az oka? Másnál is volt ilyen? Mit kezdjek vele? Semmit nem tudok letolni a torkán, csak cicizne. Nem lázas, nincs rosszul, jó kedvű a fogzást leszámítva.


2016. ápr. 4. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a fogzás miatt van. Eleve lehet étvágytalanabb is, illetve lehet hogy olyan helyen nő a foga, hogy a kanál nyomja, vagy az étel jellege, hogy "rágni" kell, az irritálja. Kóstoltasd tovább, előbb utóbb csak elfogadja.
2016. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanennyi idősen csinálta ezt a lányom :) a fogzás volt a gond, egyszercsak újra elfogadta. Én 1 napot kihagytam, nem kínáltam egyáltalán, csak szoptattam, utána elkezdett újra enni.
2016. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is úton a második foga ő nagyon étvágytalan. Nemrég kezdtem kóstoltatni de fintorog még attól is, ami eddig izlett neki. Sajnos ő a cumisüvegért sincs oda pár napja, tegnap volt mikor 3x futott neki megenni az adagját. Eszik majd visszautasítja majd 20-30 perc múlva sír, hogy éhes..
2016. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!