Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhes babát nem lehet lefoglaln...

Éhes babát nem lehet lefoglalni, ugye? 8-9 hó

Figyelt kérdés

Sose tudom biztosan hogy azért szenved-e mert éhes, ezért mindig egy idő után inkább megetetem, de nem eszik valami rengeteget.

Ha el tudom vonni a figyelmét játékokkal, ilyesmikkel akkor nem lehet éhes?


2016. ápr. 5. 12:34
 1/8 A kérdező kommentje:
(Nem sok időre lehet megnyugtatni egy dologgal. De hosszú időre összességében, ha eléggé küzdök.)
2016. ápr. 5. 12:35
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha valóban éhes, akkor nem lehet elterelni a figyelmét. Egy-egy pillanatra igen, hogy ne üvöltsön folyamatosan 15 percen keresztül, amíg elkészül a kaja, de egyébként hisztizik. A türelem még nem az erőssége. Nagyon nyűglődős kivárnia az 5-10 percet.
2016. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De milyen időközönként eteted? Az enyém pl. nagyon tud unatkozni, akkor is "szenved".
2016. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyerekfüggő. A lányunkat soha nem érdekelte az evés. Újszülöttként sem és most, óvodásként sem. Soha nem kért még enni. Amikor evés idő jön, akkor megkínálom és általában eszik, de ha nem szólnék még órákig eljátszana.
2016. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Háát kb 3 óránként.

De sokszor már úgy etetem meg hogy mondjuk kapott gyümölcsöt előző étkezésre és 2 óra után még mindig nem ad jelt, de ezt meg nem vagyok hajlandó elhinni mert mindenhol azt mondják hogy 1-2 óra alatt megemészti, szóval megetetem.

Mindig attól félek hogy nem jövök rá ha éhes.

De 3 órával az előző étkezés után már minden nyűglődésre azt hiszem hogy éhes... és ha lefoglalom akkor mondjuk a 3. újranyűglődésnél már meg se próbálom lefoglalni merthogy bizonyára éhes, hiszen letelt a 3 óra...

2016. ápr. 5. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy etetem egyébként a fiamat, hogy szinte sosem "kéri". MIkor megszületett, azt gondoltam, hogy majd igény szerint szopiztatom, de ő nem sírt szinte sosem (más miatt sem), várhattam volna akár 4-5 órát is... Úgyhogy 3 óránként eszik újszülött kora óta nappal, azóta sem jelez egyértelműen, én tartom az időpontokat nagyjából.
2016. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ha járkálok vele és sír még úgy is akkor biztos, hogy éhes. A konyhába menet mikor látja az üvegét egyből csendben marad. :) szóval az én fiamnak sok dologról el lehet terelni a figyelmét de az éhségről pont nem.
2016. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*mondjuk az én fiam mindig is telitorokból üvöltött minden átmenet nélkül ha éhes és újszülöttkora óta 3-3,5 óránként eszik, ritkán 2,5. Az étvágyával se volt gond sose szóval biztos nem minden babára igaz mindez és lehet van akinek el lehet terelni a figyelmét az éhségről is.
2016. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!