Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet lefoglalni egy...

Mivel lehet lefoglalni egy másfél éves babát a nyaraláson?

Figyelt kérdés

Anyukámék meghívtak minket egy négy napos hétvégére valahová belföldre. Szeretné, ha együtt lennénk, mert sajnos távolabb laknak tőlünk, így egyébként, általában csak 3 hetente találkozunk.

Most kellene kiválasztanunk, hogy hova menjünk, az időpont már megvan.

Ennek ellenére én még mindig nem tudom, hogy mit fogunk csinálni négy napig a kisfiammal?

Őt még igazából, huzamosabb ideig nem foglalkoztatja semmi.

Olyan helyre mennénk, ahol élményfürdő vagy ilyesmi van, de azt sem tudom, egyáltalán hajlandó lesz e bemenni a vízbe, még nem voltunk vele strandolni, még a kerti medencébe se tudtuk sehogy becsalni.

Mondjuk a játszótéren szeret lenni, de csak a kedvenc helyén, ott elvan 2-2,5 órát, máshol max. 1/2 órát.

A játékait szereti, de nem vihetünk mindent magunkkal.

Hozzáteszem, hogy rendkívül rossz alvó napközben, még itthon is kínszenvedés az alvás, és nem tudom, hogy tudom ezt idegen helyen megoldani. Emiatt elég nyűgös is szokott lenni.

Amellett nem nagyon szereti a kinti meleget sem.

Szóval, sok kérdés van bennem.

Előre is köszönök minden tapasztalatot és jó tanácsot!


2011. jún. 17. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi elég rutinos utazók vagyunk, a gyerekeim: hároméves kislány, 10 hónapos kisfiú. A nagyobbom 3 hónaposan, a kicsi 4 hetesen már volt nyaralni. :-)

Szerintem szoktatás kérdése az egész. Ha még soha nem voltatok sehol a kicsivel, először lehetnek nehézségek - ha van még addig időtök, kezdjétek el hozzászoktatni az idegen helyhez. Menjetek másik játszótérre, vigyétek ki strandra pár órát, próbáld meg máshol elaltatni mondjuk babakocsiban napközben, ilyesmi.

Amikor elutaztok, arra figyelj, hogy ami számára nagyon kedves és fontos - legyen ez egy tárgy, vagy a napirend egy-egy sarkalatos pontja - az meglegyen neki utazás közben is.

Tapasztalatom szerint érdemes egy-egy új játékkal is készülni, olyasmivel, ami izgalmas, érdekes számára, de legyen ott az a játék is veletek, ami abszolút kedvenc.

A gyerekeim kimondottan vizicsibék, nálunk sose volt gond azzal, ha vízbe kellett menni, de nagy sláger a kis felfújhatós csónak - talán a te babódnak is tetszene, ha abba ülne. Először csak a medence melett a földre rakjátok le, hadd ismerkedjen vele, aztán tehettek bele kis vödörből vizet, abban pancsolhat és ha már megszerette, akkor esetleg bevihetitek a medencébe. Az enyémek kimondottan szeretik, hogy ringatóznak a vízen a kis csónakkal, amiben van víz, így egyszerre pancsolnak és csónakáznak.

Bárhová is mentek, mindeképp bababarát helyet válasszatok, ott biztosabb, hogy jól érzi majd magát a csöppség. Szívesen ajánlom Balatonlellét, ott a strand olyan, mint egy tengerpart, homokos, nem stégről kell bemenni, nagyon tetszik általában minden gyereknek.

A kolping hotelt is nagyon ajánlja mindenki, elég húzós az ár, de talán megéri, hogy ott biztosan felhőtlenül szórakoztok és a fél háztartást sem kell bepakolni, mert mindent adnak, ami egy kisembernek szükséges.

Kellemes nyaralást nektek!

2011. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

először is egy jó napirend kell, így tudjátok tartani magatokat ahhoz nyaralás alatt is.

én 1,5 évesem nagyon más a leírtak alapján, 3 órát vagyunk kint a kertben délután, nagyon jól eljátszik! igaz mindennel csak 5 percig, de ott. először homokozik majd belemászik a medencéjébe, pacsázik pár percet majd vissza a homokozóba, hogy kellőképpen koszos legyen :D aztán hintázunk 10 percet, előveszem a gereblyét, azt húzkodja, majd motorozik, vissza a medencébe, tologatja a dömpert, imádja beleszedegetni a lepotyogott almákat.

délelőtt 1-2 órát sétálunk babakocsival, így nekünk az se akadály. ahol nem járnak autók ott kiveszem, rohangálhat aztán visszaültetem.

a nyaralás alatt pont ezt csinálja :D olyan helyre megyünk ahol nagy park van, gyerek pancsoló, kirándulási lehetőség, pl. megyünk majd állatkertbe. legutóbb mikor voltunk, 2 órát azzal töltött, hogy felfedezte a szállodai szobát, mindent megfogdosott, átpakolt, székeket tologatta.

2011. jún. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!