Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek ha én nagyon...

Mit tehetek ha én nagyon szeretnék kistesót de a férjem nem?!

Figyelt kérdés

A helyzet az , hogy már èvek óta küzdök ezzel a problèmámmal.

Úgy gondolom már depressziós is vagyok már e miatt.

Többször is próbáltam elfogadni , a döntèsèt ám nem megy hosszú távon...

Tisztelem becsülöm ès nagyon szeretem a fèrjem. Jóban ès a rosszban is volt rèszünk , mikor senki se állt mellette èn ott voltam.

Ám nem bírom felfogni hogy mièrt nem akar , ès mièrt hárít minden effèlèt.Pedig tudja , hogy nekem már csak ennyi kène. Ezt úgy èrtem , hogy erre vágyik másra nem.

Tudom sok ember elmenükelne ilyen problèma esetèn , mondván keres olyat akinek kell majd gyerköcük...

De èn nem ilyen vagyok ès mint ahogy mondtam szeretem a fèrjem sosem hagynám el.

Még akkor se ha nem lesz babánk már.

Van egy fiúnk büszkék vagyunk rá ,de èn úgy èrtem hogy nem teljes a családunk így.

A szomorú az hogy lehet csak èn èrzek így.

Ha látunk az utcán egy babát egyből rám nèz ès tudja hogy fáj hogy nem akar de nem beszèlgettek róla.

Ha elkezdek róla neki erről a baba ügyről beszèlni ,ami már elèg nehèz...számomra gondolom a csalódások miatt...általában nem jutunk sehovamúgy èrtve hogy meghallgat de látom hogy azt várja hogy mikor hagyom abba. :(

Hogy mièrt? Fogalmam nincs.fèlèvre általában csend van egy ilyen beszèlgetès után szóval nem ,,nyaggatom állandóan,,


Szerintetek mit tegyek?

Főleg azok válaszát várnám akik voltak így mint èn , ès mègis belement a másik fèl is a babába!

Sorstársai! Ha vagytok írjátok ti is segítsèget lenne számomra.


Ès kèrlek be támadható! Ezek èrzèsek nem tehetek róluk! S mint írtam rossz a lelki állapotom.èrzèkeny vagyok.


Előre is köszönöm.


2016. ápr. 5. 13:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó vagyok! Ne haragudj a sok elírásér,de telóról vvagyok, és minden belejavít.azért remélem ki tudod bogarászni. :)
2016. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én nem akarok.És én is,ahogy a férjed,úgy voltam vele előtte,hogy kettőt szeretnék.

Nos,annyit tudok mondani,nekem jó okom van rá,hogy miért nem akarok másodikat.És biztos vagyok benne,hogy a férjednek is alapos oka van,ha most nem,de pár évvel ezelőtt meg még két gyereket akart.Mit mond ő?

2016. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg fontos lenne tudni hogy mit mond mért nem akarja.

3 lehetőséged van:

1. Beszélsz vele komolya, őszintén, hogy te szeretnél még gyereket. De ne csak megemlítsd neki, hanem mondd el őszintén hogy úgy érzed belebetegszel ha nem lehet gyereked és nagyon szenvedsz miatta. Húzd ki belőle hogy mi a baja!

2. Ez biztos sok válaszolónak nem lesz szimpi amit most írok, de a te esetedben... "Véletlenül" teherbe esel.

3. Elhagyod, mivel nem tudtok kompromisszumot kötni.

2016. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok kedves választ! Nagyon jól esik hogy irtatok!

Èn kèrek tőletek elnèzèst hogy csak most jutottam ide, hogy elolvassam.

Az a helyzet hogy szerintem minden meg van , sőt abban a szerencsès helyzetben vagyunk hogy egy szem gyerekünk mèg többet is kap mint amire tènylegesen szüksèged lenne. De sokszor egyedül van ,hiába a nagy ház , nagy kert.Unatkozik ès magányos.


Èn nagyon magam alatt vagyok.Fogok beszèlni vele bár mèg magam se tudom hogy hogy fogok bele.


Ja ès azt mèg hozzá kell tennem , hogy a megszakításos módszert választotta amiről mindannyian tudjuk ugye , hogy ,,bármikor bejöhet,,....

Ès ha így törtènne is ,gondolom èn lennèk a hibás, ès mèg lehet el is vetetnè.

Amit nem èlnèk túl. De az se akarnám h megtartsuk ès úgy nőjjön fel hogy az apja nem akarta.

Durván hangzik de már ezen tèpwm magam, hogy mi lenne ha így járnèk.Èn jöhetnèk ki belőle csak rosszul .



De az is furcsa hogy akkor mièrt nem választ biztonságosabb vèdekezès módszert?????


Lehet ő is akarja legbelül?

Vagy csak ennyire még van bizonyosodva hogy így nem lehet baba????



El vagyok nagyon keseredve.

2016. ápr. 5. 16:51
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

Ülj le vele,és kérdezz rá.Bárhogy is alakul,addig nem jutsz ötről a hatra amíg nem ismered az okokat!

Már régen meg kellett volna beszélnetek,hogy ő miért nem akar.Lehet olyan dolog amin változtatni lehetne (csak esetleg nem meri mondani) és akkor a hozzá állása is változna.

2016. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%

"Ja ès azt mèg hozzá kell tennem , hogy a megszakításos módszert választotta amiről mindannyian tudjuk ugye , hogy ,,bármikor bejöhet,,....

Ès ha így törtènne is ,gondolom èn lennèk a hibás, ès mèg lehet el is vetetnè.

Amit nem èlnèk túl. De az se akarnám h megtartsuk ès úgy nőjjön fel hogy az apja nem akarta.

Durván hangzik de már ezen tèpwm magam, hogy mi lenne ha így járnèk.Èn jöhetnèk ki belőle csak rosszul . "


Mi lenne ha felnőtt emberként viselkednél és az önsajnálat meg a hiszti helyett felelősséget vállalnál???


1. nem választotta a módszert, hanem VÁLASZOTTTÁTOK. KETTEN. Nem? Vagy ő mondja meg neked mit hogy? Neked nincs beleszólásod?


2. A megszakítás NEM védekezés. A statisztikák szerint 1 éven belül gyerek lesz belőle, mivel az előváladék is tartalmaz életképes spermiumokat, balesetek is előfordulnak. Ennyire dedósok vagytok felnőtt emberekként, hogy az alapvető védekezéssel nem vagytok tisztában?


3. Mi az, hogy ő elvetetné?? Megparancsolná neked, hogy vetesd el a magzatot? Ne röhögtess már! Felnőtt emberek vagytok, KETTEN döntötök az ilyesmiről, de a végső szó az anyáé, az ő teste! Nem vagyok abortuszellenes, de az kiveri nálam a biztosítékot, ha valakinek "meg lehet parancsolni", hogy vetesse el...


Végsősoron: egyszerűen kiakasztó, hogy egy olyan emberrel akarsz még egy gyereket vállalni, akiről el tudod képzelni, hogy "abortuszra küldene", nem bízol benne, nem harmonikus a kapcsolatotokés nem éltek egyetértésben.


Jelenleg a leírásod alapján a kapcsolatotok egy nagy szar - nem tudom, hogy a te hisztid, a férjed viselkedése vagy egyéb tényezők miatt -, mindenen veszekedtek vagy nem beszéltek az érzéseitekről, vágyaitokról. Nem értitek meg egymást (te sem őt, ő sem téged) és nem is törekedtek rá - te csak erőlteted a magad hülyeségét, ő szarik rá magasról. Nem tudtok értelmesen kommunikálni.


Egy ilyen kapcsolatba minek még egy gyerek??!

2016. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval.

Mi az hogy a férjed választotta a védekezési módszert? Nem közösen kéne? Mi az hogy Ő elvetetné a babát?? Senkit nem lehet arra kényszeríteni hogy vetesse el a babáját. Főleg mivel te nagyon vágysz rá nyilván nem tennéd meg, nem??

A leírásod alapján te totál alárendelt vagy a kapcsolatotokban, amit csak és kizárólag a férjed irányít, te meg szenvedsz ettől ebben a kapcsolatban, de még megbeszélni sem mered vele...

Ezeken gondolkozz el...

2016. ápr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%
Hát ne haragudj, de ha nem akar akkor a fejed tetejére is állhatsz, max ha mégis becsúszik és megtartod, akkor ne csodálkozz ha később esetleg apa nélkül maradtok. Tiszteletben kell tartani a döntését, egy (és kettő) gyerek egy életre szóló döntés, ha ő ezt nem akarja, akkor el kell fogadnod. Vagy vele maradsz és tiszteletben tartod a döntését, vagy keresel egy olyan férfit aki vállal veled másodikat.
2016. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!