Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan tanítottátok a...

Ti hogyan tanítottátok a babáitokat?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,h hogyan tanítottátok meg,h pl.hol a keze,lába,adja ide a játékát és hasonló,A fiam 14 hónapos,de nem igazán érdekli,amit mondok neki,csak csinálja a maga kis dolgait :D

2016. ápr. 5. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

több féle módon:


megmutogattam a testrészeim, és utána kérdeztem: hol a Peti füle? hol a Peti nyaka? stb. ő mind utánozta de persze előtte legalább 10-szer megmutattam neki mindent, és egy nap csak egy testrészt vett be az agya(kb 10 hónapos volt ekkor)


másféle játék: mondok egy állatot, kérdem tud e repülni...erre ha igen, mondja hogy igen, ha nem akkor nem. ezt azért kezdtük el játszani mert a nemet használta, az igent viszont sosem..így tudtam vele legkönnyebben megértetni mi az igen-nem. Elmondtam hogy a madarak repülnek, a zümi is, az utcán is mutogattam ha olyat láttuk hogy ő repül, hogy nézd csak, ő repül...

ezt egy évesen kezdtük el játszani. először mindenre nemet mondott...aztán jött egy időszak amikor igent is mondott, de nem helyesen..magyarán nem tudta eldönteni mi repül mi nem...akkor már 14 hós volt..és 16 hónapot töltötte mikor elkezdte helyesen használni, most 18 hós de már majdnem mindenről meg tudja mondani, amit egyébként ismer.

idead bármit amit kérek 10 hós kora óta.

szerintem amit te akarsz összefügg a beszédkészséggel...az enyém nagyon korán kezdett beszélni, 1 évesen már 3 szavas alany állítmány tárgy mondatokat használt (ott a kutya stb) szóval ne várd tőle, hogy 20-30 szavas szókinccsel (vagy nem tudom menni) komolyabban tudjon rád figyelni..egyenlőre elég ha nagyjából megérti mit akarsz :)

2016. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
még egy ötlet: kádban adj neki babát, műanyagot és játékból fürdessétek együtt: mossátok meg együtt a fülét, mondd közbe hogy most mosom a fülét, az arcát, stb...így babán talán jobban látja mint saját magán hogy miről van szó, és legalább kinyittok a szerepjáték felé is.
2016. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöma választ!Nekünk még csak a nem megy és azt se hsználja helyesen és az,hogy szeeee,amikor megölel.Tapsolást is hónapokon keresztül mutattam neki,amikor egyszercsak elkzedett egyedül
2016. ápr. 5. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
hát kitartóan kell van amit én is hónapokig gyakoroltam mire elkezdte egyedül.
2016. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon bejöttek a mondókák- egy csomó testrészes van- soknak van dallama is.

"buliztunk" rá, közben én is mutogattam magamon, rajta stb.

A kicsik szívesen hallgatják az ütemes, dallamos mondókákat- esetleg próbálkozz ilyenekkel.


Ha pedig sikerül egy-egy kisebb dolog, akkor azonnal kapott egy kis dicséretet, megerősítést, visszaigazolást- ez neki szárnyakat adott- szerintem ez is a legtöbb kicsinél bejön, hiszen örülnek a dicséretnek :)

2016. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kÖSZI :D
2016. ápr. 6. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!