Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 napja hőemelkedés, ejszaka...

2 napja hőemelkedés, ejszaka 38 fokos láz mas tunet nincs. Mi lehet a baja a babamnak?

Figyelt kérdés
Eloszor is voltunk háziorvosnál .2 napja hoemelkedese van 9es fel honapos kislanyomnak a kezét folyton ragja, a nyál is ömlik a szajabol.etvagya nagyon lecsokkent , szinte csak szopizni akar.eleg nyűgös egesz nap.Dr nő antibiotikumot irt fel mert semmit nem talált se virus se semmi.de szerinte a foga se.azt mondta marcsak az lehet.h vagy hugyuti fertozes vagy fulgyulladas. Az a baj h ezt az antibiotikumot egy az egybe kihanyta olyan rossz volt. Ugyhogy valoszinu masikat kell iratnom. Próbáltam keverni massal de ugyse ette meg. Fogzas miatt vajon lehetnek ezek a tünetek vagy mi lehet??nem vagyok elegedett hogy nem kaptam az orvosomtol konkret valaszt.
2016. ápr. 8. 22:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Ma voltunk délelőtt de azota is nyűgös. Napközben nem volt semmi laza de most estere megint hoemelkedese van es nagyon kedvetlen, bagyadt. Ja a fulebe belenezett de azt mondta nagyon zsiros, nem lat semmit... de tudtommal azt babaknak nem.szabad tisztitani ugy hogy belenyulok. Pisit nem nezett.
2016. ápr. 8. 22:59
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet fülgyulladás?? Az orvosi készletben van egy eszköz, amivel belenéz a fülébe és látja, hogy van-e.


Létezik egyébként 3 napos láz, amit vírus okoz, tehát arra az antibiotikum hatástalan. Keressetek egy másik orvost, mert a jelenlegi nem tűnik túl hozzáértőnek. A fülgyulladást ki kell tudnia zárni vagy megerősíteni, olyan nincs, hogy csak tippelget ezzel kapcsolatban.

2016. ápr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha zsíros a füle, akkor tényleg nem tudja megállapítani, hogy be van-e gyulladva. Minket ilyenkor a fülészetre szoktak küldeni, ahol szakszerűen kitisztítják, és megnézik. Eddig háromszor volt ilyen, mindháromszor a fülészeten kiderült, hogy fülgyulladása van a gyereknek.

Egyébként az étvágytalanság, rosszkedv, hőemelkedés lehet fogzásnak is tünete.

2016. ápr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom de nekem az a megerzesem hogy a fogzas lehet a bunos mert amikor az inyet be akarom kenni fogzas segito gellel elrantja a fejet amikor hozzaerek az inyehez fent középen sose tudom normalisan bekenni mert a kezemet is eltolja.nem tudom de lehet ez is talan azert van...ilyenkor nagyon rossz...remelem ha gyulladas megiscsak akkor az antibiotikum hamar segit majd.
2016. ápr. 9. 00:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk (a hőemelkedést levéve) mind volt fogzástól.

Húgyúti fertőzéstől meg csak hőemelkedés volt,mondjuk olyankor ő jobban puffad.

A fülgyulladással sok mindent nem tudok, de ha sok a fülzsír akkor elképzelhető. Elvileg tépi ilyenkor a fülét a baba, mondjuk nálunk volt fültépés fogzástól is. Majd elmúlt amint áttört a foga.

2016. ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem hozzáértő az orvosotok, már ne is haragudj.

Lehet, hogy tök fölöslegesen tömöd antibiotikummal szegény gyereket, aztán mikor tényleg arra lenne szükség, akkor meg nem fog hatni.

Ha ő semmi mást nem talált, csak szimplán hőemelkedése van, vagy láza, az nem indokolja, hogy hát, akkor adjunk neki antibiotikumot. Igen is lehet, hogy fogzás okozza, az is lehet, hogy csak bujkál benne valamilyen vírus, az is lehet, hogy a 3 napos lázba esetetek bele, amit megint csak vírus okoz, innentől fogva ezekre az antibiotikum mind hatástalan.

Viszont ebben az esetben akkor küldjön el az orvos fülészetre, ott megnézik a fülét, hogy nem gyulladt-e és legyen már oly kedves a felesleges antibiotikum kúra helyett legalább megnézni a vizeletet, nem-e az a probléma.

Én elvinném a helyedben egy normális orvoshoz, aki néz vizeletet, megnézi rendesen a fülét és ha akkor sem találnak semmit, de még mindig hőemelkedése, láza van a gyereknek, akkor meg csináltat egy vérvételt és abból is már sok minden kiderül.

2016. ápr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kb másfél hónapja ugyanez volt nálunk, gyerek bágyadt, hőemelkedése, néha láza van, de amúgy semmi más tünet. Sima 3 napos láz volt.
2016. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fülét némi házilagos módszerrel is lehet vizsgálni, de ez nem egyenlő a diagnózissal, csak gyanúra ad okot: a fül elülső porca előtt finoman meg kell nyomni (állkapcscsont teteje). Ha arra elrántja a fejét, felsír, láthatóan fáj neki, akkor valószínűleg gyulladt.

De magát a porcos fülkagylót is lehet finoman hajtogatni ide-oda, hogy arra miként reagál.



Mondom, ez nem diagnózis, de ha fájdalmat jelez, akkor vagy jobb háziorvoshoz, vagy fül-orr-gégészhez azonnal elvinném alapos kivizsgálásra.

2016. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező , végül mi volt a baj? Hány napig tartott ez a hőemelkedéses lázas állapot?
2016. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!