Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti lemennetek a rokonokhoz...

Ti lemennetek a rokonokhoz (anyos+apos+egyeb csaladtagok) karacsonyizni, ha beteg lenne a gyereketek?

Figyelt kérdés

A kerdes azert merult fel bennem, mert a mai nap utan kozoltem a ferjemmel, hogy sehova nem megyunk. Nem csak le videkre, de meg a szomszed keruletbe sem anyukamekkal.

Ugyanis, ket hete lazas a 23honapos lanyunk. Nem enyhen, hanem durvan. Tobbszor 40-41,5 fokos lazat mertunk mar. Allandoan furdoztetem+csillapitom a lazat. Ehhez hozzajon meg a kiszamithatatlan hanyas, stb.

Mar egy antibiotikumos kuran tul vagyunk, ma kaptunk egy masikat.

Vasarnap ejszaka magas lazzal vittem be a Heim Palba, igaz megkerdeztek, hogy mit szeretnek?! Kioktatas utan legalabb megvizsgaltak, de tegnap mar vittem is gy.orvosunktol kert beutaloval vervetelre.

A ferjem most hisztizik, mint egy havibajos ..csa.

Elmondtam normalisan az indokokat. Nem szeretnek korhazba jutni ott a gyerekkel, tavol az otthonunktol. Nem szeretnemm, ha valamit osszeszedne, foleg, hogy igy is antibiotikumot kap. Gyenge a szervezete is.

De, o csak hajtja a magaet, hogy mert nem vartam meg, hogy mi lesz 24-en?! Hogy lesz-e laza egyaltalan, stb...

Arrol nem beszelve, hogy egesz nap ma is hoemelkedese volt.


Tenyleg en latom rosszul es fogom fej hu.yen a dolgokat?

Mas komolyan elindulna gyogyszerezett gyerekkel egy nap miatt 250km-t?!


2015. dec. 22. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges gyereknek is sok egy napra 250 km, nemhogy egy betegnek.

Kérdésedre válaszolva: nem.

2015. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmiképp. A gyerek egészsége fontosabb. Valószínűleg végighányná az egész utat, nem értem, miért jó ez a férjednek.

Majd elmentek húsvétkor hosszabb időre, vagy a március 15-i hétvégén, úgyis négynapos lesz, addig meg ők is meglátogathatnak.

2015. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se mennék. A gyereket nyilván nem cibálnám el egy útra (neki se jó, nekem se, az ottaniaknak sem) s akkor nyilván én se mennék... Ez elég egyértelmű számomra. Nem is értem, mi van abból, ha nem mentek? Van olyan jó okod, mint annak, aki pl. azért nem megy, mert karácsonykor dolgozik. Nagynénémet sosem láttam karácsonykor, mert ügyelt, a páromat is évekig nem, mert éjszakásban 12 órázott... Nem dől össze a világ, ha máskor látnak benneteket. Nem arról van szó, hogy nem akarsz menni, egyszerűen nem tudsz, ez világos.
2015. dec. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp.


Nálunk én vagyok beteg,nem fogok meggyógyulni 25-re,igy idén kimarad a rokonlátogatás,200 km,ottalvós hogy mindenkit lássunk,2 nap alatt 500 km. Nem indulunk neki, anyós pedig iszonyatosan hisztizik. Férjem nélkülem nem indul el.

Majd megyünk januárban.

2015. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjed egyedül elmehet, ha te vállalod, hogy nélkülözöd. Én inkább ezt választanám, mint hogy a műsort hallgassam jövő karácsonyig.
2015. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Jól látod, semmiképpen sem indulnék el vele. Szegénykét biztos nagyon kimerítette ez a két hét lázas állapot, pihennie kellene és összeszednie magát.

Nem opció, hogy egy héttel később mentek?

2015. dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem érdekelne egy percig sem a műsor. Voltam hasonló helyzetben, nem mentünk és kész, a cirkuszt pedig pillanatok alatt leállítottam azzal, hogy megmondtam, itt az ölemben a gyerek, aki nyomorultul érzi magát, és most kihangosítom a telefont, így tessék folytatni. Csönd lett, később sem került szóba az ügy.

Ha nagy családi banzáj lesz, szóljatok valakinek, hogy skype-on vagy más módon videohívást fogtok kezdeni, álljon készen. 10 percet beszéltek velük, boldog karácsonyt kívántok, és el van intézve.

2015. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek minden más előttem szóló anyával!!!A gyerek a legfontosabb,a Karácsony róla szól,ha beteg,gyenge mi értelme rangatni.Legfeljebb korán elalszik ha gyenge és bágyadt szegényke ti meg osszebujhattok,max lesz egy romantikus Karácsonyotok...miért baj az!?
2015. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen betegen még egy felnőtt férfit sem utaztatnék semerre, nemhogy egy kisbabát. Én megmondanám a férjemnek,h akkor most felhívjuk a gyerek orvosát (gondolom holnap még rendel), és megkérdezzük tőle, h mi a véleménye.

Amúgy akárkivel, akármennyit kéne emiatt veszekedni, a babát nem vinném sehová, csak orvoshoz. Pihenésre van szüksége. Nem is értem a férjed.

2015. dec. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem mennék, a gyerek egészsége százszor fontosabb egy hisztiző férjnél. Lehet, hogy nem lesz már láza, de valószínűleg rendesen megviselte az elmúlt 2 hét, emellett nagyobb eséllyel elkapna bármi más nyavalyát, szóval egyértelműen pihenésre van szüksége, nem pedig utazásra és egy halom rokonra, akik agyba-főbe nyúznák.
2015. dec. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!