Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj a babát nappal direkt...

Muszáj a babát nappal direkt altatni? Nem elég, amit magától bóbiskol? Hogy lehet egyáltalán alvásra "kényszeríteni"?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám, végigalussza az éjszakát este 8-fél 9 körül elalszik és alszik reggelig, pl. ma 7 óra előtt nem sokkal ébredt. Nappal nem szoktam direkt lefektetni, alszik ahol éri az alvás - pihenőszékben, játszószőnyegen, babakocsiban. Ásítozáskor, elbóbiskoláskor próbáltam már átvinni és letenni az ágyába, de úgy nem alszik el, csak sír, ha otthagyom.
2016. ápr. 14. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Biztos nem vinném sehova, ha már egyszer elalszik máshol. 2 hónapos korában még fordult elő néha (ott is aludt ahol ő elaludt) azóta nem, őt altatni kell és kiságyba tenni nappal sajnos.
2016. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze, ha elalszik, akkor nem bolygatom nyilván, csak próbálom lesni a jeleket - ásítás, lapos pislogás - és akkor ágyba csempészni, most az előbb se sikerült, vissza is hoztam a pihenőszékébe, ott nézelődik, álmosságnak semmi jele. Csak félek, hogy rosszul csinálom... :/
2016. ápr. 14. 14:10
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kényszeríteni biztos nem kell, szerintem nincs gond azzal ha nem nyüglődik, hogy elalszik ott ahol éri az alvás. Bár nem tudom mennyire rendszeres vagy kiszámítható időben alszik vagy úgy össze vissza? Nagyjából azért legyen egy napirend amibe az alvas nagyjából azonos időben van. NAGYJÁBÓL. Nem pontosan mindig ugyanakkor.
2016. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Igazából bajnak nem baj, mert éjjel alszik.

De jobb lenne ha legalább délután eltudna aludni az ágyában, mert ha jön majd a foga és nem tud éjjel aludni, akkor is a délutáni alvása megvan (fix helyen és időben)

És igazából az oviban is könnyebben hozzászokik majd hogy ugyanott ugyanakkor" kell " aludni.

2016. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

Szia, most rohannom kell, nincs időm leírni részletesen: olvass utána a napirend fontosságának! 2 gyerekem van, szuper jól bevált, pedig rossz alvók voltak.

NAPIREND! Ez a kulcsszó minden picinél, biztonságot ad nekik és neked is jó lesz, pár nap alatt rá lehet szoktatni .

2016. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Természetesen nincs benne semmi rendszer... :( Ahogy az evésében sem - tápszeres baba. Van, hogy felkel 4-5 óra körül, máskor 7-ig is alszik, és így az evések sem ugyanabban az időpontba vannak az egyes napokon. Á, annyira béna vagyok... :(
2016. ápr. 14. 14:14
 7/17 A kérdező kommentje:
Igazából egy fix pont van a napban, a fürdetés, azt hétkor szoktuk, de minden más csúszkál össze-vissza. :(
2016. ápr. 14. 14:20
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úúúgy szeretnék napirendet de a kisfiam mintha direkt tenne ellene. Végre volt majdnem 1 hét kiszámíthatóság erre így sorban: betegség, fog, betegség, fog, növekedési ugrás, mozgásfejlődés (altatás alatt is ugrana ki az ölemből, kiságyban félálomban kúszik).. lassan 7 hónapos és már 3 hónapos korában írtam mikor eszik meg mikor alszik úgy szerettem volna kiszámíthatóságot. :( végülis az evés megvan csak az alvás döcög még kissé..


Na mindegy. Én akkor se piszlálnám, ha úgy látom rajta, hogy el fog aludni ott, ahol van.

De ha a kiságy mellett döntesz is próbálhatod simogatni a hátát pl amíg ellazul. (Ne addig amíg mélyen alszik ha nem muszáj.)

1-es

2016. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy bena, ebben a korban kezd kialakulni a napirend, legalábbis a fiunknal és a legtöbb ismerősömnél így volt. De arra törekedni kell, magától nem lesz a káoszból rend. Én mondjuk pihenőszékben, autós hordozóban, túl puha felületen ritkán altattam, mert a családunkban rengeteg gerincprobléma van, sokaknak már egész kicsi korban jelentkeztek a bajok, így nagyon óvjuk a gerincét.
2016. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia! En azt olvastam, hallotam, h a babaknak az agyfejlodes miatt nagyon fontos a sok alvas ejjel is es napkozben is. Szerintem az szoktatas kerdese, h mikor alszik a baba. Nekem ikreim vannak, egy fiu, egy lany, es ugy szoktattuk oket kezdetektol fogva, h egy idoben aludjanak el. Masfel evesek, este 8-kor fekszenek, reggel 7-ig alszanak es napkozben pedig delben mennek aludni kb 2-2 es fel orat. Az eleje nehez volt, amikor szoktattuk oket az alvasra, de kb 1 het utan beallt a rendszer es most mar ehhez tartjak is magukat. Este pl maguktol jelzik pontban 8-kor, h almosak es itt az ido aludni, napkozben pedig delben mar nyugosek es 5-10 percen belul elalszanak. Mi ugy szoktattuk oket, h teljesen lesotetitettuk a szobat es ott voltunk veluk csendben, amig el nem aludtak.
2016. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!