Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babakocsik miért csak 15...

A babakocsik miért csak 15 kilóig terhelhetőek? Most 10 kilós a babám 5 hónaposan. Akkor minek vegyek meg egy sportkocsit, ami 15 kilóig jó csak? Ez nekem fura nagyon 😕

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 12:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%
szia! Az En fiam 6 hos statuszon 10.2 kg volt. normal sulyu baba volt pedig szuleteskor. 1 evesen mar 12,9 kg volt. elkezdett jarni es most 12,5 kg 18 honaposan. nekem is nagy dillemma volt a sport babakocsi mert egy vsomoba bele sem fert 6 honaposan. vegul a hauck viper amibe belefert. amugy ha elkezd jarni megall a hizasban. :)
2016. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Én kismacska méretű gyereket szültem, biztosan azért, mert én is kismacska méretű vagyok. Bár a férjem inkább kardfogű tigris méretű, de végül a gyerek mégis kismacska lett. Van amúgy egy macskánk is, de az már felnőtt. jaj, már én magam is belezavarodom a családfánkba.


na szóval, akkor hordozd a gyereket, ha azt könnyebbnek tartod és jobban megéri, vagy amikor már tud járni, hagyd magad mellett sétálni. és csak annyit menjetek, amennyit bír. vagy építs egy babakocsit kismacskákból. azok erősek!

2016. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
15%

Teljesen jogos a stílus, TI támadtatok előbb neki!


Lehet kapni nagyobb teherbírású kocsit, csak egy kicsit keresgélni kell.

Van, akinek az 5 évest is tologatnia kell, aki már nemigazán férne bele a 15 kilós súlyhatárba.

2016. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

Senki nem támadta le,.csak leírták, hogy miért így van a babakocsik terhelhetősége és felhívták a figyelmét, hogy a súlya nem átlagos. Ebben mi a támadás? Én tovabbmegyek és azt javaslom, hogy keressetek fel egy gyerekekre specializálódott endokrinologust, mert a háttérben nagyon csúnya dolgok is lehetnek akár. Egy utcabeli kisfiú volt ilyen nagy súlyú, nem törődtek vele, mert a gyerekorvos szerint majd lemozogja, van ilyen, mindenki más. Mire orvoshoz került a hormonháztartása a működésképtelenség határán volt. Ez nem játék. Megnézetni egy magánorvossal is pár ezer forint, de lehet, hogy az életét mented meg. Lehet jönni majd az én gyerekem is ekkora volt mégis rendes súlyú felnőttlett sszövegekkel, de attól, hogy más babája egészséges volt, nem jelenti azt, hogy a kérdezőé is. Reméljük tényleg nincs baj, de emellett nem tudtam szó nélkül elmenni.

Egyébként ha egy öt évesnek szüksége van szállítóeszközre, akkor nem babakocsit vesznek a szülők, hanem speciális eszközt, mert teljesen más kialakítá kell egy beteg öt éves gyereknek mint egy egészséges egy évesnek. Mert sajnos ha egy gyereket öt évesen még tolni kell, ott valamilyen egészségügyi probléma van.

2016. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
15%

"Mert sajnos ha egy gyereket öt évesen még tolni kell, ott valamilyen egészségügyi probléma van."


Mit nem mondasz...

2016. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%
Paraszt vagy! A gyereked meg dagadt, vedd tudomásul, hogy NEM NORMÁLIS, hogy egy 5 hónapos baba 10 kg! Kicsit olvasnál, talán értelmesebb is lehetnél. Egy babának normál esetben 6 hód korára kell duplázni, 12 hós korára a súlyát. Nos ha nem egy óriás bálna 5 kilós, vagy afölötti gyereket szültél, akkor nem normális, hogy ekkora. Üdv, egy kismacska súlyú kora baba anyukája...
2016. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

Nos én nem kismacskát szültem de még a duplázással is el volt csúszva (mivel nekik nem is kell nem baj) 7,5 hónaposan sikerült, akkor lett 8,5 kg. Triplázni a nagyobb születési babák szintén nem szoktak 1 éves korig, nálunk kb kizárt, hogy lesz belőle.

Úgyhogy nem feltétlen magyarázza meg a születési súlya a 10 kilóját kivéve ha 5-6 kg volt.

2016. ápr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
28%

Ha megvan hozzá a magassága (hossza) is a 10 kilóhoz, akkor teljesen normális.

Nem értem miért kell itt rögtön paráztatni.

Nyilván nem 50 centihez ennyi.


Én kismacskát szültem, akiből rövid idő előtt nagymacsek lett, pedig én tökmag vagyok. Már méhen belül se fért el, kint rögtön kiegyenlítő növekedésbe kezdett. 3 hónaposan duplázott, egyéves kora előtt triplázott. A magassága is meg volt hozzá, makkegészséges. 6 hónapos kora körül ő is dundi volt, 2 hónap alatt viszont hozzá nyúlt, míg a súlya alig mozdult.

2016. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Mindkét keresztgyerekem 2 éves és 12 kg. Szóval szerintem legalább 2,5-3 éves korig lehetne velük használni a babakocsit. Más kérdés, hogy már egyik sem marad meg benne. :)
2016. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A mi babakocsink 18 kilóig jó. De tök felesleges. A nem kismacska születésű első gyermekem 6 évesen 18 kg, kb 3 éves koráig használtuk a kocsit, akkor 12 lehetett, akkor is csak az egész napos kirándulásokon, túrán, nyaraláson. A kosebbik sem volt kismacska, most 8 hós, 8200 gramm.

Lelassul a hízásuk, előbb-utóbb a te babádé is le fog.

2016. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!