Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Római katolikusként lehet a...

Római katolikusként lehet a babának evangélikus keresztelője?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat az átkeresztelkedés gondolata. Előbb azt kell nekem megcsinálni és utána lehet evangélikus a baba? Az nem probléma , ha apuka marad katolikus?

2016. ápr. 18. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, lehet :) A szuleim is romai kaotlikusok, de mi az ocsemmel reformatusnak lettunk keresztelve. Semmi akadalya nem volt.
2016. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne csinálj belőle gondot- biztosan tudom, tapasztalatból, elfogadják egymás keresztelését! Evangélikusnak keresztelt is lehet később katolikus (mert ő is meg fogja ezt gondolni, a világ már csak ilyen:)))
2016. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bella169 ***** válasza:

lehet evangélikus. egyik szülőnek sem kell emiatt átkeresztelkedni ha amúgy nem akar.

keresztfiam szülei katolikusak, a keresztfiam evangélikus.

2016. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
+2-höz: mármint az evangélikus és a katolikus fogadja el egymást (a refikkel nem)
2016. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A keresztelés kompatibilis ezeknél a vallásoknál, mindegy hogy evangélikus vagy katolikus, attól még járhattok evangélikus istentiszteletre, ha azt akartok, és ilyen formán "átkeresztelkedés" sincs ezek között.
2016. ápr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a szülő egyébként se számít, a keresztülőtől kérik csak el a keresztlevelet. én református vagyok, a lelkészünk nem volt hajlandó megkeresztelni a fiamat (hittanra akarta járatni az 1 éves gyereket...), bementem egy római katolikus templomba ahol rá egy hétre, a húsvéti misén megkeresztelte a pap :)
2016. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!