Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-11 hónapos babátok mit...

10-11 hónapos babátok mit csinál/mit csinált ilyen idősen?

Figyelt kérdés
Mozgás, szellemi fejlettség, akár evés, napirend is érdekel. :)

2016. ápr. 19. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam nemsokára 10 hónapos. Kapaszkodva feláll, négykézláb rohangál a padlón, de magától felülni még nem láttam. Ha leültetem valahova, akkor szépen ül. Érdeklődő, tanulmányozza a játékokat/dolgokat, nyitogatja az ajtókat, hisztizik ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja. Tud csőrös pohárból inni, a banánt úgy eszi mint a felnőttek. Gagyarászik, kiabál. Sokáig csak anyatejet volt hajlandó megenni, most már eszik sokfélét. Kukót, kölesgolyót, babakekszet. Én bébikajákat adok neki: gyümölcsöket, túrós-jorhurtos gyümölcsöt, bolognait, rizottót, ilyeneket; a korcsoportos bébikajákat eszegeti. Egyszerre olyan 60 g-ot eszik meg belőlük, utána cicil. De ez már haladás, mert mondom, semmit nem akart enni. Szóval a klasszikus értelemben neki még nincs kiváltva étkezése.

A napirendje: 7-8h felkel, öltözés, szopi, játék, 10óraira gyümi+szopi, alvás, délben bébikaja+szopi, levegőzés, uzsira szopi, alvás, játék, 18h tejpép/túrós/joghurtos gyümi, játék, 20h fürdés, szopi, 21h alvás. Szóval jelenleg 2x alszik, 3x kap kanalasat enni.

2016. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most lesz 10hónapos, fiú. Nagyjából 7,5 hónaposban állt fel, azóta már megy bútorról bútorra, ronhangál 4kézláb, felül. Ha mondom hogy tapsi tapsi akkor általában érti és tapsol. Mondja hogy papa, mama, baba, meg gugyorészik, nevetgél, kiabál, "morog". Van már hiszti is ha be akar tenni a járokába vagy ilyesmi. Reggel meg este van már csak szopi, napközben 2x alszik 1,5-2 órát vagy 3x 1 órát, az éjszakákat átalussza 80%-ban. Szinte mindent eszik tojáson és tejtermékeken kívül. 8 körül megy aludni, reggel 7-8 között kell.
2016. ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!