Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejtermeket mikortol adtok a...

Tejtermeket mikortol adtok a babatoknak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a joghurtokra sajt felekre.. illetve magat a tejet mikortol es hogyan vezetitek be?
2016. ápr. 20. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

tejterméket 8 hónapos kortól: joghurtot (natúrt) túrót, kis sajtot...előbbi kettőt gyümölcsbe keverve, sajtot először főzelékbe reszeltem, aztán jó ideje már kenyérbe kapja.

A tejet én egy évesen vezettem be (üdv a lepontozó szupertudatos anyuknak), mivel mi nagyon szeretjük. De nagyon óvatos voltam, először csak 10 milit majd egy hétig, tápszerbe keverve, aztán 20 milit, és így tovább, 1 hónap alatt emeltem meg úgy, hogy reggelire már csak 1 dl tejet kapott...aztán 2 hónap múltán már 2 decit....lefekvés előtt is kap tejet, de akkor tápszerrel keverem, mert annak ugye van hozzáadott vitamin tartalma, és más formában nem adok neki vitamint a vigantolon túl.

2016. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Maga a tejet? Ne csodálkozz ha éhen hal szegény
2016. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 évesen kap majd tejterméket és 3 évesen tejet. (Nem hasraütésből tolom ki hanem orvosi javaslatra.)
2016. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a bo valaszt elso! Es milyen tejet adtal neki? Masodik nem ertem mi a problemad?-esetleg bovebben kifejthetned!?
2016. ápr. 20. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:

3,5%-os bolti tejet, vagy Cserpes tejet (abból is 3,5%-ost) mert ezeket nem kell forralni. Adhatsz házit is de azt forralni kell.

A védőnő mondta hogy 3,5%-os legyen. Nálunk a gyerekorvos nincs a 3 év mellett (nem 70 éves hanem 45). szerintem ez is olyan mint a glutén..ha húzzuk halasztjuk annál rosszabb...de persze nem vagyok gasztroenterológus nem értek hozzá...viszont a sógornőm pl várt 3 éves korig mindkét gyerekénél. most mindkettő tejérzékeny, pedig nem volt a felmenők között allergiás.

2016. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom! Sokat segitettel!
2016. ápr. 20. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
5össel teljes mértékben egyetértek :-)
2016. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!