Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok 16 hónapos...

Hogyan altatjátok 16 hónapos főleg fiú gyermeketeket?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy fürdés után nálunk vacsi,utána még mesekönyv olvasás,bohóckodás,nevetés,fénykép nézegetés,majd alvás.Igen ám,de ringatva alszik el inkább,de van amikor egyedül.Ti hogy csináljátok?Tanácsokat,ötleteket szeretnék kérni.
2010. ápr. 6. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Enyém ennyi idős, ámbár leány. Egy hónapja még elaludt a karomban tej ivás közben. Most egy hónapja ezt nem teszi, ringatni viszont nem akartam, mert 12 kg a kis drágám.


Így új módszert találtam. Az ágyunkba fektetem, és ott issza meg a tejét, (c.üvegből) és addig mellette fekszem. Elég hamar elalszik, elveszem tőle az üveget, és kb. félóra múlva átteszem a saját szobájába a saját ágyába. Ott hasra fordul és alszik reggelig.

2010. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 19 hós a kisfiam és még szopik ezért eddig cicin aludt el.. De kb 1 hónapja már ugy szokta csinálni hogy cici aztán lefekszik mellém az ágyunkban apa helyére és elalszik majd átviszem a saját ágyába és eddig reggelig aludt is de pár napja megint felborul ez és ujra felébred akár 2-3x is éjjel sajna.. :-( remélem segitettem
2010. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hat nalunk amig cicizett addig fürcsi es szopi, amikor elmaradt a cici, akkor vacsi es fürdes, Fogmosas es minden egyeb miatt (kicsit ülepszik a poci, leer a kis innivalo es pisil alvas elött stb)szerintem ez a legcelravezetöbb. Utana mese vagy enekles puszi-puszi es jo ejszakat. Alszik reggelig (19töl 8-9ig) 2 honapos koratol teljesen külön es önalloan alszik el. Nagyon következetes voltam es nem hagytam hogy befolyasoljon. ha sirt bementem hozza, megnyugtattam, de ugyanugy kijöttem töle mielött elaludt volna. A ringatasos altatassal 2 baj is van szerintem 1: egy idö utan nem fogod elbirni (en mar az elejen se nagyon birtam el 4 kgval született, 1 evesen mar 12 kilo fölött volt es igy sajna nem nagyon tudtam sokaig ringatni ölben) 2: az anyuka akkor tavozik a szobabol amikor a gyerek alszik es mint altalaban mindenki ha mas helyen ebred mint ahol elaludt rosszul erzi magat es a babanak ez a a mas hely a te hianyodat jelenti meg ott voltal amikor elaludt, de mar nem amikor felebredt, ezert vannak az ejszakai felsirasok stb a legtöbb esetben.

Szerintem ne ringasd, ugyanannyi szeretetet lehet sugarozni, kimutatni ugyis, ha csak simogatod vagy puszilgatod, amikor ö mar az agyban fekszik betakargatva. A lenyeg hogy mindig ugyanugy az ad neki biztonsagerzetet.

2010. ápr. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kisfiam 16,5 hónapos,13 hónapos kora óta egyedül alszik el,addig én is ringattam.

Akkor kipróbáltam az Aludj jól gyermekem módszert,hamar (2 nap alatt)átállt az egyedüli elalvásra.

Nálunk fél 7-7-kor van vacsora,fél 8-kor fürdés,utána már nem csinálunk semmi hangosat,és mindenhol csak a kislámpa ég.

8-kor elköszönünk mindenkitől,megnézzük a lámpáján lógó macikat,megpuszilom,és megy az ágyba.Többnyire olyan fáradt,hogy el is alszik vagy még nézelődik sólámpa mellett.

4 napja már nem a kiságyban alszik,hanem az emeletes ágyon alul,de ez sem bolygatta fel.


Szerintem megpróbálhatod te is ezt a módszert,talán már megérett rá a te kisfiad is,hogy egyedül el tudjon aludni.

2010. ápr. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nincs gond a módszereddel, de a fürdés és a vacsi után miért van bohóckodás, nevetés? Ezzel szépen felébred a már lenyugodott gyerek, felpörög.

Tehát ha ugyanezt tennéd a felpörgetős részek nélkül (mese, fényképnézegetés kislámpa fényénél, kellemes, halk beszédhang), akkor esetleg magától elaludna mindig.

Nekem 14,5 hónapos, magától alszik el 3 hónapos kora óta.

2010. ápr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi a válaszokat!Nem mindig van bohóckodás persze,inkább amikor megyünk be a szobába,akkor mesekönyv nézegetés,olvasok Neki szépen,halkan.De miután mondom,hogy most már eljött a tente ideje,utána berakom az ágyába,simogatom,énekelek Neki,majd elalszik.De ez sajnos nem mindig így van.Tegnap este harmadjára sikerült elaltatnom Őt,és ringatva.Igen Ő sem pihekönnyű már,több,mint 12 kg :) Remélem le tudom szoktatni erről hamar :)))
2010. ápr. 7. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is 16 hónapos, de lány.

Fél 8 fürdés, kb negyed óra, aztán öltözés, vacsi (tápszer), melléfekszek a nagyágyban, és elalszik pár perc alatt (kb negyed 9).

Fürdés után nincs játék és nincs bohóckodás, különben sose aludna el. Elsötétített szoba, teljes csend, így hamar elalszik. Ha megy a tévé, akkor még legalább fél óra, mire elalszik. Egyedül nem alszik, csak ha én is ott vagyok, vagy a férjem.

Nappali alvásnál pedig ringatjuk.

2010. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

16 hónapos a fiam, volt egy pár hónap, amikor csak letettük a kiságyba és egyedül elaludt. Aztán egyik-napról a másikra elkezdett üvölteni, bármit csináltunk nem volt hajlandó elaludni, úgyhogy azóta bent kell vele lenni, a nagyágyon összebújunk, elalszik, aztán berakom a kiságyba. Kb. 2-3 körül átkéri magát hozzánk, sajna erről sem tudom leszoktatni. Hozzátenném, hogy abszolút nem jó alvó, még egyetlen éjszakát sem aludt át...

üdv

M

2010. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem nemsoká 16 hós lesz a kislányom. Megfürdik, majd cicit kap elalvás előtt. és elalszik. együtt alszunk. kisebb korában iszonyú alvása volt, kb. 20 percenként ébredt 3 hósan, járt keze-lába...aztán később a forgás kavart be, majd amikor már fel tudott állni, olyan 8 hósan, akkor meg le se lehettt rakni aludni, mert egyből felállt. ha nem fekszem mellé ,akkor nem alszik, ilyen egyszerű a képlet, felkel, röhigcsél, futkározik, aztán amikor teljesen ko. akkor furkálja a fejét az ágyba, meg szenved, de elaludni, azt aztn nem. a vége meg bömbölés, és nem lhet lenyugtatni. már próbáltuk, és nem és nem. szóval ez van nálunk. még nem aludt át éjszakát, most meg jönnek a szemfogai, az éjjel gyakorlatilag nem aludt semmit. sajnos ez nagyban függ a gyerek jellemétől, nem mindenki működik úgy, hogy lerakom, puszi és alszik reggelig, bár így lenne.
2010. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!