Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisbabám sokszor...

9 hónapos kisbabám sokszor kel éjjel. Tegnap kivártam, felsírt, röviden- pár másodperc, majd abbamaradt. Pár perc szünet és folytatta. Ha ezt hagyom az sírnihagyás?

Figyelt kérdés

Pontosítok: nem is igazán sírt hanem kiáltozott vagy mi. Ilyenkor ha átmegyek és nem megszoptatom akkor csak kiakad. De ezt meg hogy felsírt-elhallgatott kb fél óráig hallgattam vagy tovább is, aztán inkább átmentem. Hol a határ? Ha nem magán kívül bőg akkor még ok? (Ez közel sem az volt, csakhát nem is édesdeden aludt.)

Soha nem aludta még át az éjszakát (sőt). Nem éhes. Épp fogzik. (Bújik ki az első.) Kipróbálnám hogy ha nem megyek be az ilyenekre, nem alszik-e vissza idővel. Ez sírnihagyás?


2016. ápr. 21. 20:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint fél órán át ment hogy hangokat ad, majd elhallgat és ez váltakozik. A hallgatás hosszabb mint a hangzás.
2016. ápr. 21. 20:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt már hasonló, fel se kel teljesen szerintem ilyenkor.

Ha felkel akkor sír. Nem hagyja abba. Várok 3 másodpercet és elindulok. Ha csend van mire az ajtóhoz érek akkor természetesen visszafekszem aludni, de ez a ritkább.

Nála is inkább akkor volt ilyen sírdogálás alvás közben, amikor jött a foga.

2016. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Áhh, de ő felkel az tuti. Meg mondom, amúgy sokszor is. Fogzás előtt is kelt minimum 2x, de inkább 3x (vagy még többször... de az nem az alaphelyzet azt hiszem. már magam sem tudom).

Szóval ő ilyenkor ébren van és hív szerintem... De ha bemegyek akkor már cirkusz van ha nem veszem ki, így meg mg meg-megnyugodott. Igaz nem vártam ki a végét... De szabad ezt hagyni ha nem lovalja bele magát?

2016. ápr. 21. 21:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, most pár másodperc sírás az nem sok minden.

Azzal is teljesen fel lehet kelteni, ha bemész hozzá. Szóval te azt látod, hogy teljesen magánál van, ha bemész. De lehet félálomban volt és erre kel fel teljesen.


Pl most az előbb a babám.. ilyen nem tudom eldönteni, hogy álmában sír vagy ébren van sírás és pár másodperc után rendes sírás lett belőle.. én már csak ilyenkor megyek be. Na ő is felkel jópárszor rosszabb éjszakákon. :(

2016. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mész be minden nyekkenésre, az még nem sírni hagyás. Egyébként a Te babád, Neked kell tudnod, nála hol a határ. Ha úgy érzed, hogy fáj a foga, és ezért nyugtalan, akkor talán jobb bemenni. Ha meg úgy érzed, hogy csak felébred és unatkozik nélküled, akkor meg jobb nem bemenni. Nem baj, ha nem alszik egy nyekkenés nélkül, sok baba álomba "énekli" magát.
2016. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!