Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik külföldön élnek, és...

Akik külföldön élnek, és nincs rokon a közelben, hogyan oldják meg, mikor az oviban szünet van, vagy minden héten beteg a gyerek, és nem mehet oviba heteken keresztül, ki van otthon ilyenkor a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ennyi szabadsága kettönknek sincsen,ezért lennék kiváncsi,akiknek nincsen nagymama a közelben,ennyi héten keresztül ki vigyáz a gyerekre?Ráadásul nálunk nincsen spontán szabi,teháát jaunár elején be kell irni elöre,hogy abban az évben mikor megyünk szabira.
2015. febr. 24. 11:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem tudtuk hogyan megoldani, átálltam itthoni munkára. Így magam osztom be az időm, és ha zűrösek a napok, akkor éjjel dolgozom.
2015. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

A felesegem nem dolgozott amig a gyerek iskolas nem lett, igy nem volt problema.


Iskolaban pedig nem betegeskedett sokat, amikor igen, akkor vagy en vagy o maradtunk otthon vele.


Szunet meg nincs tobb mint amennyi szabink van.

2015. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
mi nem mondhatunk fel,mindketten nagyon jól állással rendelkezünk.Azért ez elég durva,ebbe bele se gondoltunk,mielött gyereket vállaltunk.Fogalmam sincs hogy mi lesz.
2015. febr. 24. 11:35
 4/25 anonim ***** válasza:

Marad az, hogy keresel egy babysittert, és már akkor is áthívod, amikor te otthon vagy, hogy összeszokjanak.

Nekünk is messze lakik a nagyi, de szerencsére jön, ha ilyen helyzet van, mert mi sem tudnánk mindig otthon maradni.

Egyébként mi még úgy szoktuk megoldani, hogy elfelezzük a napot, délelőtt a férjem marad otthon, délután meg én, és csak csúsztatjuk az időt később. Persze, ehhez is kell, hogy a munkahely belemenjen az ilyesmibe.

2015. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
jo de van olyan babysitter aki mindig ráér ha beteg a gyerek ?mert ugye ez spontán dolog,hogy felhivom hogy gyere holnap mert beteg a gyerek.akkor olyan ember kéne,aki mindig ráér,és ugrik,ha szólok neki.Nem tudom létezik e ilyen ember.
2015. febr. 24. 11:49
 6/25 anonim ***** válasza:

gondolom azert 2-3 evig csak otthon leszel a gyerekkel?


amugy meg babysitter, akar tobb is, ismerosok, satobbi.


Mondjuk kulturorszagokban azert otthon lehet maradni ha beteg a gyerek.

2015. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
nem sajna másfél éves korában vissza kell mennem különben kirugnak.Ausztriában vagyunk.És ha otthon maradnék mert beteg a gyerek,akkor táppénzen?Nálunk még akkor is csúnyán néznek ha egyszer egy évben én voltam beteg,nem akkor ha mindig táppénzen lennék ha beteg a gyerek-biztos kirugnának persze nem rögtön.Szóval olyan babysittert kellene keresnem aki csak akkor jöjjön ha beteg a gyerek ..hát kiváncsi vagyok hol lehet ilyet találni...hogyan keressek?Hirdetés újságban?
2015. febr. 24. 12:22
 8/25 anonim ***** válasza:
miért nem kérdezed meg a kollégáidat, hogy ők hogy csinálják? Csak tudnak tanácsot adni.
2015. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
a kollégáim ide valósiak és a nagyszülöknél vannak a gyerekeik
2015. febr. 24. 12:36
 10/25 anonim ***** válasza:
Akkor a párod kollégáit, ismerősöket, barátokat. Olyat, aki kint él és a helyi viszonyokat ismeri. Azért elég sok ember elboldogul itthon is egyedül, nem hiszem, hogy Ausztriában minden egyes családban a nagyszülő vigyáz a gyerekre, ha beteg. Biztos van vmi fórum is ausztriai magyaroknak, esetleg ott is lehet érdeklődni. Vagy környékbeli anyukát találni, aki segít pénzért. Van olyan ismerősöm, aki pl. több bébiszitterrel van kapcsolatban, így valamelyik mindig ráér. Olyan is van, akinek a védőnő segített segítőt találni, olyan is, aki FB-on keresett segítőt, stb. stb. De ezek hiába működnek itt, azt kell megtudnodd, hogy ott kint hogy találsz embert.
2015. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!